Liga włoska - Serie C: Calcio Padova Spa - AC Feralpi Salo 1-0 (0-0)

5 lipca na Stadio Comunale Euganeo odbyło się starcie rozgrywek włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Calcio Padova a AC Feralpi. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Calcio Padova 1-0, który wywalczyła awans.

Ronaldo 69'

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Calcio Padova wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Matteo Mandorliniego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Davide Buglio. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę. W 54. minucie Antonini Czulina zastąpił Giacoma Zeccę.

Niedługo później trener AC Feralpi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Daniele Altobelli, a murawę opuścił Luca Baldassin. W tej samej minucie w jedenastce AC Feralpi doszło do zmiany. Pasquale Maiorino wszedł za Lucę Guidettiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Calcio Padova w 69. minucie spotkania, gdy Ronaldo strzelił pierwszego gola. Między 70. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Calcio Padova: Francesco Nicastro, Ronaldo, Carlo Pelagatti, na ich miejsce weszli: Nicolò Cherubin, Gabriel Nunes, Luca Castiglia. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fabia Eguelfiego, Tommasa Ceccarellego, Simone Pescego zajęli: Davide Mordini, Luca Miracoli, Federico Carraro.

Michele Rinaldi
82′ Carlo Pelagatti
Marco Zambelli
54′ Davide Buglio
Luca Baldassin65′
54′ Antonini Czulina
Luca Guidetti65′
Emil Hallfredsson
Simone Pesce82′
 69′ 73′ Ronaldo Pompeu da Silva
Fabio Scarsella
73′ Francesco Nicastro
Elia Legati
73′ Nicolò Cherubin
Davide Mordini70′
Ivan Rondanini
Davide Vitturini
82′ Luca Castiglia
Daniele Altobelli65′
54′ Matteo Mandorlini
Federico Carraro82′
Denilson Martinho Gabionetta
Denis Hergheligiu
73′ Gabriel Nunes da Cunha
Luca Magnino
Gianluca Litteri
Pasquale Maiorino65′
Massimiliano Pesenti
Luca Miracoli70′
54′ Giacomo Zecca
Mattia Tirelli

Zawodnicy Calcio Padova dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.