Liga włoska - Serie C: Calcio Catania - Virtus Francavilla 3-2 (1-2)

30 czerwca na Stadio Angelo Massimino odbył się pojedynek rozgrywek włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Cataniej a Virtusu Francavilla. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Cataniej 3-2, który wywalczyła awans.

F. Vázquez 20'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Cataniej wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

W pierwszych minutach meczu zawodnicy Virtusu Francavilla nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Leonardo Perez. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Virtusu Francavilla, zdobywając kolejną bramkę. W 20. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Federico Vázquez. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Niedługo później Kevin Biondi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cataniej, strzelając gola w 27. minucie meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 56. minucie Alessio Curcio wyrównał wynik meczu z karnego. Po chwili trener Virtusu Francavilla postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Marco Marozzi, a murawę opuścił Andrea Risolo.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Federico Vázquez osłabiając zespół gości. W 69. minucie Leonardo Nunzella został zastąpiony przez Antonina Galla. W tej samej minucie w zespole Virtusu Francavilla doszło do zmiany. Manuele Castorani wszedł za Daniele Marina.

A kibice Cataniej nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mase'a Addo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Bruno Vicente. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola. Między 71. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Cataniej: Gabriele Capanni, Kevin Biondi, Davis Curiale, Alessio Curcio, na ich miejsce weszli: Maks Barišič, Andrea Mazzarani, Leo Beleck, Marco Biagianti. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Leonarda Di Cosmo, Federica Mastropietra zajęli: Carmine Setola, Joseph Ekuban.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cataniej w 90. minucie spotkania, gdy Giovanni Pinto zdobył trzecią bramkę. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Daniele Marino69′
 27′ 78′ Kevin Biondi
Leonardo Nunzella69′
71′ Gabriele Capanni
Andrea Risolo62′
 90′ Giovanni Pinto
Leonardo Di Cosmo83′
Francesco Salandria
Federico Mastropietro83′
71′ Bruno Leonardo Vicente
Federico Zenuni
 56′ (k.) 86′ Alessio Curcio
Leonardo Perez  11′
78′ Davis Curiale
Carmine Setola83′
71′ Mase Nana Addo Welbeck
Luca Sparandeo
86′ Marco Biagianti
Manuele Castorani69′
Jacopo Dall'Oglio
Marco Marozzi62′
78′ Andrea Mazzarani
Joseph Ekuban83′
Antonio Panebianco

71′ Maks Barišič

78′ Leo Beleck

Zawodnicy gości otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.