Reklama

Reklama

Liga włoska - Serie C: Calcio Catania - ASD Trapani Calcio 2-2 (0-1)

29 maja na Stadio Angelo Massimino odbyło się spotkanie rozgrywek włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Cataniej i Trapani Calcio. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 19 416 widzów.

29 maja  na Stadio Angelo Massimino odbyło się spotkanie  rozgrywek włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Cataniej  i Trapani Calcio. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 19 416 widzów.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć pojedynków drużyna Cataniej wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Już w pierwszych sekundach spotkania bramkę zdobył Giacomo Tulli. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Trapani Calcio.

Drugą połowę zespół Cataniej rozpoczął w zmienionym składzie, za Giovanniego Marchesego wszedł Joel Baraye. Kibice Cataniej nie mogli już doczekać się wprowadzenia Francesca Lodiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie 11 zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Rosario Bucolo. Posunięcie trenera było słuszne. Francesca Lodiego strzelił kontaktowego gola w 73. minucie spotkania.

Reklama

W 63. minucie Alessandro Marotta został zastąpiony przez Kalifę Manneha. W tej samej minucie w drużynie Cataniej doszło do zmiany. Cristian Llama wszedł za Giuseppe Rizza.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Trapani Calcio, zdobywając kolejną bramkę. W 68. minucie trafił Daniele Ferretti. To już szóste trafienie tego piłkarza w sezonie.

Chwilę później trener Trapani Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Felice Evacuo, a murawę opuścił Mbala N'Zola.

Zawodnicy Cataniej szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Francesco Lodi.

W 78. minucie Daniele Ferretti został zmieniony przez Francesca Fedata, a za Salvatore Aloiego wszedł na boisko Andrea Scrugli, co miało wzmocnić jedenastkę Trapani Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Biagiantiego na Frana Brodicia.

W 87. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Francesco Lodi z Cataniej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Sędzia wręczył dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Trapani Calcio pokazał cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Trapani Calcio w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 2 czerwca w Trapaniem. Pierwszy mecz zakończył się remisem, ale to goście strzelali gole na wyjeździe i to oni w rewanżu będą w nieco lepszej pozycji wyjściowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL