Liga włoska - Serie C: AZ Picerno ASD - Rende Calcio 1968 3-0 (2-0)

30 czerwca na Stadio Comunale Alfredo Viviani w Potenzy odbył się mecz rozgrywek włoskiej Serie C pomiędzy drużynami AZ Picerno a SS Rende. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AZ Picerno 3-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku zwyciężył zespół SS Rende tylko 1-0, więc awans wywalczyła drużyna AZ Picerno.

Włochy - Serie C
2020-06-30 18:00 | Stadion: Stadio Comunale Alfredo Viviani | Arbiter: M. D'Ascanio
F. Pitarresi 55'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół SS Rende wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

W drugiej minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik SS Rende Maicol Origlio.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna AZ Picerno , strzelając kolejnego gola. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Emmanuele Esposito.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół SS Rende rozpoczął w zmienionym składzie, za Gaetana Navasa, Maicola Origlia weszli Giuseppe Fornito, Allan Blaze. W 51. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Ferdinando Vitofrancesco z SS Rende i musiał opuścić boisko.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AZ Picerno w 55. minucie spotkania, gdy Francesco Pitarresi zdobył trzecią bramkę. W 60. minucie Luca Bruno zastąpił Alessandra Negriego.

W tej samej minucie w zespole SS Rende doszło do zmiany. Luca Scimia wszedł za Michele Collocola. Na murawie, jak to często zdarzało się AZ Picerno w tym sezonie, pojawił się Lorenzo Melli, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 69. minucie Waltera Guerrę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Luca Savelloni
69′ Walter Guerra
Maicol Origlio 2′ (samob.) 46′
89′ Andrea Zaffagnini
Michele Collocolo60′
Tanasii Kosovan
Pasquale Giannotti
 55′ Francesco Pitarresi
Massimo Loviso
81′ Mario Vrdoljak
Gaetano Navas46′
 23′ 69′ Emmanuele Esposito
Ferdinando Vitofrancesco51′
81′ Emanuele Santaniello
Michael Regnante
69′ Lorenzo Melli
Allan Junior Blaze46′
Alessio Donnarumma
Daniele Cipolla
81′ Marco Augusto Romizi
Giuseppe Fornito46′
89′ Giacomo Cecconi
Luca Daniel Scimia60′
69′ Umberto Nappello
Antonio Boito84′
81′ Francesco Ripa
Alberto Libertazzi

Sędzia pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom AZ Picerno przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.