Liga włoska - Serie C: ASD Sicula Leonzio - AS Bisceglie 1913 Don Uva APD 1-0 (0-0)

30 czerwca na Stadio Comunale Angelino Nobile w Lentiniem odbyło się starcie rozgrywek włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Sicula Leonzio a Bisceglie Calcio. Mecz zakończył się zwycięstwem Sicula Leonzio 1-0. Ponieważ w pierwszym spotkaniu także wygrała ta drużyna 1-0, więc to ona wywalczyła awans.

Włochy - Serie C
2020-06-30 19:00 | Stadion: Stadio Comunale Angelino Nobile | Arbiter: V. Maranesi
ASD Sicula Leonzio
AS Bisceglie 1913 Don Uva APD
1
0
E. Catania 72'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Sicula Leonzio wygrał aż pięć razy, zremisował trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

W 32. minucie Giordano Trovade zastąpił Alessandra Gatta. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na murawie, jak to często zdarzało się Sicula Leonzio w tym sezonie, pojawił się Sergio Sabatino, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 51. minucie Davide Baritiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 52. minucie w drużynie Bisceglie Calcio doszło do zmiany. Federico Nacci wszedł za Riccarda Romaniego.

Trener Bisceglie Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Osariemena Ebaguę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Saverio Dellino. W 67. minucie boisko opuścili zawodnicy Sicula Leonzio: Damiano Lia, Giuseppe Maimone, a na ich miejsce weszli Tino Parisi, Alessandro Provenzano.

Jedynego gola meczu strzelił Emanuele Catania dla jedenastki Sicula Leonzio. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 74. minucie Urban Žibert został zmieniony przez Madego Abonckeleta, a za Francesca Karkalisa wszedł na boisko Valerio Cardamone, co miało wzmocnić drużynę Bisceglie Calcio. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Palerma na Shaqira Tafę w 87. minucie.

Petko Hristov
67′ Tino Parisi
Francesco Karkalis74′
Christian Nicolás Sosa De Luca
Jérémy Pétris
51′ Davide Bariti
Albert Rafetraniaina
Rosario Bucolo
Riccardo Romani52′
87′ Marco Palermo
Giordano Trovade32′
67′ Alessandro Provenzano
Urban Žibert74′
 72′ Emanuele Catania
Leonardo Mastrippolito
67′ Damiano Lia
Nicolò Murolo
51′ Sergio Sabatino
João Afonso Paula Silva
87′ Shaqir Tafa
Nicola Turi
Paolo Grillo
Mady Abonckelet Duc74′
67′ Giuseppe Maimone