Liga włoska - Serie C: AS Bisceglie 1913 Don Uva APD - ASD Sicula Leonzio 0-1 (0-1)

27 czerwca na Stadio Gustavo Ventura odbyło się spotkanie rozgrywek włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Bisceglie Calcio i Sicula Leonzio. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sicula Leonzio 1-0.

D. Bariti 33'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Sicula Leonzio wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sicula Leonzio w 33. minucie spotkania, gdy Davide Bariti strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sicula Leonzio.

W 60. minucie za Madego Abonckeleta wszedł Giordano Trovade. A kibice Sicula Leonzio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Giuseppe Maimone'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Alessandro Provenzano.

Trener Bisceglie Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Riccarda Romaniego i na pole gry wprowadził napastnika Saveria Dellina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 73. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Sicula Leonzio: Tino Parisi, Facundo Lescano, Davide Bariti, Emanuele Catania, na ich miejsce weszli: Damiano Lia, Filippo Scardina, Sergio Sabatino, Paolo Grillo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alessandra Gatta, Urbana Žiberta zajęli: Federico Nacci, Salvatore Longo. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Filippo Scardina, tym samym zespół gości musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

Tino Parisi73′
60′ Mady Abonckelet Duc
Christian Nicolás Sosa De Luca
Jérémy Pétris
Davide Bariti  33′ 84′
Albert Rafetraniaina
Rosario Bucolo
68′ Riccardo Romani
Marco Palermo
84′ Urban Žibert
Alessandro Provenzano66′
Osariemen Giulio Ebagua
Emanuele Catania84′
84′ Alessandro Gatto
Paolo Grillo84′
84′ Federico Nacci
Giuseppe Maimone66′
60′ Giordano Trovade
Gabriele Reale
Giuseppe Ungaro
Giuseppe Sicurella
68′ Saverio Dellino
Filippo Maria Scardina73′ 90′
84′ Salvatore Longo

Arbiter przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Sicula Leonzio, a piłkarzom gospodarzy pokazał cztery żółte.

Drużyna Bisceglie Calcio w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 30 czerwca w Lentiniem. Strata Bisceglie Calcio wciąż jest do odrobienia.