Liga włoska - Serie C: Alma Juventus Fano 1906 - Ravenna FC 2-0 (0-0)

W meczu rozgrywek włoskiej Serie C, który rozegrany został 27 czerwca, zespół Almy Juventus zwyciężył z Revenna FC 2-0 (0-0). Starcie odbyło się na Stadio Raffaele Mancini w Fano.

R. Barbuti 56'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Revenna FC wygrał dwa razy, zremisował cztery, a przegrał tylko raz.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Almy Juventus w 50. minucie spotkania, gdy Samuele Parlati zdobył pierwszą bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Almy Juventus w 56. minucie spotkania, gdy Riccardo Barbuti strzelił z karnego drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 58. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Alex Sirri osłabiając zespół Revenna FC. Po chwili trener Revenna FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Manuela Noccioliniego. Na boisko wszedł Giuseppe Giovinco, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 66. minucie Samuele Parlati został zmieniony przez Simone Paoliniego.

Trener Almy Juventus wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Edoarda Tassiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Enrico Baldini. Między 72. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Almy Juventus: Riccardo Barbuti, Niccolò Tofanari, Mhando Carte, na ich miejsce weszli: Alex Rolfini, Riccardo Cargnelutti, Roberto Marino. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Benjamina Mokulu, Nebila Caidiego zajęli: Simone Raffini, Matteo Ronchi. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Alex Sirri58′
75′ Niccolò Tofanari
Eyob Zambataro
Stefano Amadio
Lorenzo Gavioli
66′ Enrico Baldini
Shaka Mawuli
Gianluca Carpani
Salvatore Papa
75′ Mhando Carte Said
Michael D'Eramo
 50′ 66′ Samuele Parlati
Benjamin Mokulu Tembe72′
 56′ (k.) 72′ Riccardo Barbuti
Davide Grassini
75′ Riccardo Cargnelutti
Matteo Ronchi86′
Ismaila Diop
Marco Fiorani
Valerio Zigrossi
William Jidayi
75′ Roberto Marino
Filippo Lora
66′ Simone Paolini
Vincenzo Mustacciolo
Giuseppe Sapone
Giacomo Nigretti
Hchiam Kanis
Alfonso Selleri
72′ Alex Rolfini
Giuseppe Giovinco64′
66′ Edoardo Tassi
Simone Raffini72′

Piłkarze Revenna FC dostali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Revenna FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 30 czerwca w Rawennie. Strata Revenna FC wciąż jest do odrobienia.