Liga włoska - Serie C: AC Rimini - USD Virtusvecomp Verona 2-0 (2-0)

26 maja na Stadio Romeo Neri odbył się mecz rozgrywek włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Rimini FC a USD Verona. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rimini FC 2-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku zwyciężył zespół USD Verona tylko 1-0, więc awans wywalczyła jedenastka Rimini FC. Na stadionie stawiło się 1 620 widzów.

Włochy - Serie C
2019-05-26 15:00 | Stadion: Stadio Romeo Neri | Widzów: 1620 | Arbiter: G. Ayroldi
AC Rimini
USD Virtusvecomp Verona
2
0
A. Buonaventura 9'
I. Alimi 44'

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie Alex Buonaventura dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Rimini FC , strzelając kolejnego gola. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Isnik Alimi.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Drugą połowę drużyna USD Verona rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lucę Lavagnolego wszedł Francesco Grandolfo. W 59. minucie Jacopo Rossi został zastąpiony przez Andreę Trainottiego.

W tej samej minucie trener USD Verona postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Luca Manarin, a murawę opuścił Paolo Grbac. Chwilę później trener Rimini FC postanowił bronić wyniku. W 60. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Gianmarca Piccioniego wszedł Stefano Marchetti, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Rimini FC utrzymać prowadzenie.

Jacopo Rossi59′
78′ Valerio Nava
Ciro Oreste Sirignano
Andrea Venturini
Stefano Casarotto
 44′ Isnik Alimi
Daniele Giorico
 9′ 70′ Alex Buonaventura
Luca Lavagnoli46′
70′ Roberto Candido
Daniel Onescu
Abdoul Guiebre
Domenico Danti
Andrea Montanari
Vincenzo Ferrara
60′ Gianmarco Piccioni
Nicola Lancini
60′ Stefano Marchetti