Liga włoska - Serie C: AC Pisa 1909 - US Triestina Calcio 2-2 (1-2)

W półfinale rozgrywek włoskiej Serie C, który rozegrany został 5 czerwca, drużyna AC Pisa zremisowała z US Triestina 2-2 (1-2). Mecz na Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani obejrzało 9 297 widzów.

Włochy - Serie C
2019-06-05 20:30 | Stadion: Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani | Widzów: 9297 | Arbiter: I. Robilotta
G. Formiconi 43'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka AC Pisa wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników US Triestina w 14. minucie spotkania, gdy Rocco Costantino zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego piłkarza w sezonie.

Drużyna gospodarzy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 39. minucie gola wyrównującego strzelił Davide Moscardelli. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Piłkarze US Triestina szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się Giovanni Formiconi.

W 57. minucie za Massimiliana Pesentiego wszedł Michele Marconi. Po chwili trener AC Pisa postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Mariusa Marina. Na boisko wszedł Luca Verna, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Davide Moscardelli został zmieniony przez Gaetana Masucciego, co miało wzmocnić jedenastkę AC Pisa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rocca Costantinę na Marca Beccara. Kibice US Triestina nie mogli już doczekać się wprowadzenia Demetria Steffègo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 19 razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Federico Maracchi. Między 74. a 75. minutą, boisko opuścili piłkarze AC Pisa: Samuele Birindelli, Mattia Minesso, na ich miejsce weszli: Daniele Liotti, Nicolas Izzillo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alessandra Maloma, Andrei Procaccia zajęli: Roberto Codromaz, Mirko Petrella.

Zespół US Triestina długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 43 minuty, jednak jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Michele Marconi. W doliczonym czasie gry w zespole US Triestina doszło do zmiany. Davide Bariti wszedł za Davisa Mensaha.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Giovanni Formiconi  43′
74′ Samuele Birindelli
Federico Maracchi69′
63′ Marius Mihai Marin
Rocco Costantino  14′ 69′
74′ Mattia Minesso
Pablo Mariano Granoche Louro
 39′ 63′ Davide Moscardelli
Davis Mensah90′
57′ Massimiliano Pesenti
Michele Messina
74′ Daniele Liotti
Thomas Bolis
74′ Nicolas Izzillo
Manuel Federico Hidalgo Gasparini
63′ Luca Verna
Demetrio Steffè69′
57′  86′ Michele Marconi
Matteo Gubellini
63′ Gaetano Masucci
Mirko Petrella75′

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 9 czerwca w Trieście. Pierwszy mecz zakończył się remisem, ale to goście strzelali gole na wyjeździe i to oni w rewanżu będą w nieco lepszej pozycji wyjściowej.