Reklama

Reklama

Liga włoska - Serie C: AC Feralpi Salo - US Triestina Calcio 1-1 (0-1)

29 maja na Stadio Lino Turina w Salò odbyło się spotkanie rozgrywek włoskiej Serie C pomiędzy drużynami AC Feralpi i US Triestina. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 2 092 widzów.

29 maja  na Stadio Lino Turina w Salò odbyło się spotkanie  rozgrywek włoskiej Serie C pomiędzy drużynami AC Feralpi  i US Triestina. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 2 092 widzów.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół US Triestina wygrał aż cztery razy, a przegrał tylko dwa.

Nieoczekiwanie piłkarze US Triestina nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Pablo Granoche. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 18 strzelonych goli.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu US Triestina.

Reklama

Drugą połowę drużyna AC Feralpi rozpoczęła w zmienionym składzie, za Giorgia Altare'a wszedł Riccardo Tantardini.

Jedenastka gości długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 31 minut, jednak zespół AC Feralpi doprowadził do remisu. Gola strzelił Pasquale Maiorino. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 65. minucie w drużynie US Triestina doszło do zmiany. Mirko Petrella wszedł za Davisa Mensaha. W 66. minucie za Pasquale Maiorina wszedł Andrea Ferretti. Niedługo później trener AC Feralpi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Mattia Marchi, a murawę opuścił Andrea Caracciolo.

A kibice US Triestina nie mogli już doczekać się wprowadzenia Davide Baritiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 21 razy. Murawę musiał opuścić Rocco Costantino. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Piłkarze AC Feralpi obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół AC Feralpi w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 2 czerwca w Trieście. Pierwszy mecz zakończył się remisem, ale to goście strzelali gole na wyjeździe i to oni w rewanżu będą w nieco lepszej pozycji wyjściowej.

Reklama

Reklama

Reklama