Liga włoska - Serie B: Venezia FC - US Salernitana 1919 1-0 (1-0,1-0)

9 czerwca na Stadio Pierluigi Penzo odbyło się spotkanie rozgrywek włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Venezia FC a Salernitana 1919. Mecz zakończył się zwycięstwem Venezia FC 1-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku zwyciężył zespół Salernitana 1919 2-1 rozegrano dogrywkę która nie przyniosła rozstrzygnięcia i rzuty karne, po których awans wywalczyła drużyna Salernitana 1919 wygrywając w serii rzutów karnych 4-2. Na stadionie zasiadło 4 414 widzów.

Włochy - Serie B
2019-06-09 18:00 | Stadion: Stadio Pierluigi Penzo | Widzów: 4414 | Arbiter: G. Aureliano
Venezia FC
US Salernitana 1919
1
0
PO DOGRYWCE, KARNE 2⁃4
M. Modolo 41'

Już w pierwszych minutach zespół Venezia FC próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Venezia FC w 41. minucie spotkania, gdy Marco Modolo strzelił pierwszego gola.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Riccardo Bocalon z drużyny gospodarzy. Była to 42. minuta meczu. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Joseph Minala, tym samym zespół gości musiał większość mecz grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Venezia FC.

W 56. minucie w zespole Salernitana 1919 doszło do zmiany. Francesco Orlando wszedł za André Andersona. Niedługo później trener Venezia FC postanowił wzmocnić linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Riccarda Bocalona. Na boisko wszedł Gianmarco Zigoni, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 68. minucie Marco Modolo zastąpił Maura Coppolara. W 79. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Andrei Schiavonemu, zawodnikowi gospodarzy. W 85. minucie regulaminowego czasu gry w drużynie Salernitana 1919 doszło do zmiany. Hysen Memolla wszedł za Waltera Lópeza.

Wálter Alberto López Gasco85′
 41′ 68′ Marco Modolo
Francesco Di Tacchio
79′ 112′ Andrea Schiavone
Joseph Minala45′
42′ 67′ Riccardo Bocalon
Moses Odjer119′
Cristiano Lombardi
Milan Đurić117′
96′ Alessandro Rossi
Guillaume Gigliotti
68′ Mauro Coppolaro
Andrea Mazzarani119′
112′ Sergiu Suciu
Francesco Orlando56′
Mattia Zennaro
Emanuele Calaiò117′
96′ 100′ Alexandre Miguel Flora Pimenta
Lamin Jallow
Harvey St Clair
Alessandro Rosina
67′ Gianmarco Zigoni
Emilio Volpicelli

W 96. minucie w zespole Venezia FC doszło do zmiany. Alexandr Pimenta wszedł za Alessandra Rossiego. Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki arbiter pokazał żółtą kartkę Alexandrowi Pimencie z Venezia FC.

W 112. minucie w drużynie Venezia FC doszło do zmiany. Sergiu Suciu wszedł za Andreę Schiavonego. A trener Salernitana 1919 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Emanuele Calaia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Milan Đurić. Tuż przed końcem dogrywki w zespole Salernitana 1919 doszło do zmiany. Andrea Mazzarani wszedł za Mosesa Odjera.

W dogrywce nie padły gole.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych wygrała drużyna gości. Seria jedenastek zakończyła się wynikiem 2-4. Największymi pechowcami okazali się: Simone Bentivoglio, Mauro Coppolaro, którzy nie wykorzystali karnych.

Drużyna Venezia FC była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną czerwoną kartkę piłkarzom Salernitana 1919, a zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.