Liga włoska - Serie B: US Salernitana 1919 - Venezia FC 2-1 (2-0)

W starciu rozgrywek włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 5 czerwca, zespół Salernitana 1919 wygrał z Venezia FC 2-1 (2-0). Mecz na Stadio Arechi w Salerno obejrzało 12 722 widzów.

Włochy - Serie B
2019-06-05 20:45 | Stadion: Stadio Arechi | Widzów: 12722 | Arbiter: Di Paolo Aleandro
G. Zigoni 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Salernitana 1919 nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie bramkę zdobył Milan Đurić. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Waltera Lópeza.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Salernitana 1919, zdobywając kolejną bramkę. W 25. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Lamin Jallow. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Milan Đurić.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 52. minucie sędzia ukarał kartką Cristiana Lombardiego, piłkarza gości. W 54. minucie Alexandr Pimenta zastąpił Gianmarca Zigoniego.

W 56. minucie arbiter pokazał kartkę Matteo Bruscaginowi z Venezia FC. Po chwili trener Venezia FC postanowił wzmocnić linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Riccarda Bocalona. Na boisko wszedł Alessandro Rossi, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na murawie, jak to często zdarzało się Salernitana 1919 w tym sezonie, pojawił się Djavan Anderson, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 65. minucie Francesca Orlanda. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W 82. minucie Milan Đurić został zmieniony przez Emanuele Calaia, a za Josepha Minalę wszedł na boisko Jean-Daniel Akpa, co miało wzmocnić jedenastkę Salernitana 1919. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Pinatę na Jacopa Segrego.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku na listę strzelców wpisał się Gianmarco Zigoni. Przy strzeleniu gola pomagał Mauro Coppolaro.

Trzy minuty później sędzia wręczył kartkę Mosesowi Odjerowi z zespołu gospodarzy. Drużynie Venezia FC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Salernitana 1919.

Giuseppe Zampano
65′ Francesco Orlando
Simone Bentivoglio
Francesco Di Tacchio
Marco Pinato90′
84′ Joseph Minala
Andrea Schiavone
90′ Moses Odjer
Cristiano Lombardi52′
 14′ 82′ Milan Đurić
Riccardo Bocalon63′
 25′ Lamin Jallow
Alexandre Miguel Flora Pimenta54′
Gianmarco Vannucchi
Davide Facchin
65′ Djavan Anderson
Michele Fornasier
84′ Jean-Daniel Akpa
Prince Emmanuel Doudu Besea
Andrea Mazzarani
Jacopo Segre90′
82′ Emanuele Calaiò