Liga włoska - 9. kolejka Serie C: FC Pro Vercelli Calcio - Juventus U-23 0-1 (0-1)

30 października na Stadio Silvio Piola odbyło się spotkanie 9. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami FC Vercelli i Juventusu U23. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Juventusu U23 1-0. Starcie obejrzało 1 161 widzów.

9. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-30 18:30 | Stadion: Stadio Silvio Piola | Widzów: 1161 | Arbiter: S. Galipò
FC Pro Vercelli Calcio
Juventus U-23
0
1
S. Beltrame 28'

Jedynego gola meczu strzelił Stefano Beltrame dla jedenastki Juventusu U23. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Juventusu U23.

Drugą połowę drużyna Juventusu U23 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Stefana Beltramego wszedł Eric Lanini. W 59. minucie Alessandro Romairone został zastąpiony przez Paula.

W tej samej minucie trener FC Vercelli postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Raffaele Russo, a murawę opuścił Matteo Della Morte. W 59. minucie Giacomo Cecconi został zmieniony przez Gianmaria Comiego, co miało wzmocnić zespół FC Vercelli. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Han Kwang-Songa na Lucę Zanimacchię. Trener Juventusu U23 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Hamzę Rafię. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Luca Clemenza.

Między 73. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Vercelli: Raoul Mal, Cristiano Bani, na ich miejsce weszli: Simone Rosso, Roberto Iezzi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alessandra Di Pardo, Idrissy Touré zajęli: Daouda Peeters, Lucas Rosa. W drugiej połowie nie padły bramki.

Alessandro Di Pardo89′
78′ Cristiano Bani
Gianluca Frabotta
59′ Matteo Della Morte
Stefano Beltrame  28′ 46′
Eros Schiavon
Luca Clemenza71′
Victor Gabriel Henrique Volpe
Simone Muratore
59′ Giacomo Cecconi
Idrissa Touré89′
73′ Raoul Mal
Dany Mota Carvalho
59′ Alessandro Romairone
Erasmo Mulè
78′ Roberto Iezzi
Hamza Rafia71′
73′ Simone Rosso
Nikolai Baden Frederiksen
59′ Gianmario Comi
Eric Lanini46′
59′ Paulo Daniel Dentello Azzi
Luca Zanimacchia61′
59′ Raffaele Russo

Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę drużyna FC Vercelli rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Olbia Calcio. Tego samego dnia AS Giana Erminio będzie rywalem zespołu Juventusu U23 w meczu, który odbędzie się w Gorgonzoli.