Liga włoska - 9. kolejka Serie B: US Cremonese - Frosinone Calcio 1-1 (0-0)

27 października na Stadio Giovanni Zini w Cremonej odbyło się spotkanie 9. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami US Cremonese i Frosinone Calcio. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Mecz obejrzało 6 136 widzów.

9. kolejka Włochy - Serie B
2019-10-27 21:00 | Stadion: Stadio Giovanni Zini | Widzów: 6136 | Arbiter: D. Ghersini
US Cremonese
Frosinone Calcio
1
1
S. Palombi 84'
F. Dionisi 72'

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną kartkę w meczu dostał Francesco Zampano z Frosinone Calcio. Była to 65. minuta spotkania. W 65. minucie za Fabia Ceravola wszedł Daniel Ciofani.

Wysiłki podejmowane przez zespół Frosinone Calcio w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Federico Dionisi. Bramka padła po podaniu Andrei Beghetta.

Po chwili trener Frosinone Calcio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Federica Dionisiego. Na boisko wszedł Andrija Novakovich, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W następstwie utraty bramki trener US Cremonese postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Kingsleya Michaela i na pole gry wprowadził napastnika Simone Palombiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Drużyna Frosinone Calcio niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 12 minut, zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Gola strzelił Simone Palombi. Sytuację bramkową stworzył Vasile Mogoș.

W 85. minucie Marcus Rohdén został zmieniony przez Raffaele Maiella, co miało wzmocnić jedenastkę Frosinone Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Danila Soddima na Francesca Delego. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Francesco Zampano65′
87′ Danilo Soddimo
Mirko Gori
Michele Castagnetti
Nicolas Haas
80′ Kingsley Dogo Michael
Marcus Rohdén85′
Luca Valzania
Camillo Ciano
65′ Fabio Giovanni Ceravolo
Raffaele Maiello85′
87′ Francesco Deli
Alessio Tribuzzi
Samuel Gustafson
Mattia Vitale
65′ Daniel Ciofani
Nicola Citro
80′  84′ Simone Palombi
Luca Matarese

Andrija Novakovich79′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Frosinone Calcio przyznał jedną żółtą.

Zespół US Cremonese w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.