Liga włoska - 9. kolejka Serie B: Delfino Pescara 1936 - Benevento Calcio 4-0 (0-0)

W spotkaniu 9. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 26 października, drużyna Delfino Pescara wysoko wygrała z Benevento Calcio 4-0 (0-0). Mecz na Stadio Adriatico-Giovanni Cornacchia obejrzało 7 339 widzów.

9. kolejka Włochy - Serie B
2019-10-26 15:00 | Stadion: Stadio Adriatico-Giovanni Cornacchia | Widzów: 7339 | Arbiter: N. Baroni
R. Maniero 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Delfino Pescara wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Gennaro Borrelli z zespołu gospodarzy. Była to ósma minuta meczu.

Na drugą połowę jedenastka Delfino Pescara wyszła w zmienionym składzie, za Vincenza Fiorilla wszedł Elhan Kastrati.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Delfino Pescara w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 46. minucie bramkę zdobył Ledian Memushaj. Asystę przy bramce zanotował Pepín.

W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Massimiliana Busellata z Delfino Pescara, a w 52. minucie Christiana Maggio z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Delfino Pescara w 53. minucie spotkania, gdy Pepín strzelił drugiego gola. W 58. minucie Riccardo Improta zastąpił Pasquale Schiattarellę.

Po godzinie gry arbiter pokazał kartkę Alessandrowi Tui, piłkarzowi gości. Po chwili trener Delfino Pescara postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Gennara Borrellego. Na boisko wszedł Riccardo Maniero, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Benevento Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Kristiano Armenteros, a murawę opuścił Marco Sau.

W 76. minucie sędzia przyznał kartkę Pepínowi z Delfino Pescara.

W tej samej minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Pepín z Delfino Pescara. W zdobyciu bramki pomógł Davide Bettella.

W 77. minucie Roberto Insigne został zmieniony przez Dejana Vokicza, co miało wzmocnić jedenastkę Benevento Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucę Palmiera na Alessandra Brunona.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Delfino Pescara w 90. minucie spotkania, gdy Riccardo Maniero strzelił z karnego czwartego gola. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-0.

Galano
46′ Vincenzo Fiorillo
Alessandro Tuia61′
48′ Massimiliano Busellato
Perparim Hetemaj
 53′, 76′ 76′ José Ndong Machín Dicombo
Riccardo Improta58′
 46′ Ledian Memushaj
Roberto Insigne77′
79′ Luca Palmiero
Benito Nicolas Viola
8′ 70′ Gennaro Borrelli
Marco Sau71′
Cristian Galano
Massimo Coda
46′ Elhan Kastrati
Lorenzo Del Pinto
79′ Alessandro Bruno
Giuseppe Di Serio
70′  90′ (k.) Riccardo Maniero

Fabian Pavone

Zespół Benevento Calcio miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Benevento Calcio przyznał dwie.