Liga włoska - 9. kolejka Serie B: ASD Spezia Calcio 2008 - SS Juve Stabia 2-0 (1-0)

W starciu 9. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 26 października, zespół ASD Spezia wygrał z SS Juve Stabia 2-0 (1-0). Mecz na Stadio Alberto Picco w La Spezi obejrzało 4 900 widzów.

9. kolejka Włochy - Serie B
2019-10-26 15:00 | Stadion: Stadio Alberto Picco | Widzów: 4900 | Arbiter: A. Di Martino
ASD Spezia Calcio 2008
SS Juve Stabia
2
0
S. Bidaoui 18'
E. Capradossi 52'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół SS Juve Stabia wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Soufiane Bidaoui wywołał eksplozję radości wśród kibiców ASD Spezia , strzelając gola w 18. minucie spotkania. Asystę przy bramce zanotował Luca Mora.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom ASD Spezia: Matteo Ricciemu w 29. i Juanowi Ramosowi w 33. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ASD Spezia.

Drużyna SS Juve Stabia ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 52. minucie wynik ustalił Elio Capradossi. Sytuację bramkową stworzył Paolo Bartolomei.

W 53. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Giacoma Cala, piłkarza gości. W 54. minucie Alessandro Mallamo został zastąpiony przez Karamoka Cisségo. W 57. minucie żółtą kartkę otrzymał Luca Germoni z SS Juve Stabia.

W tej samej minucie Sveinn Gudjohnsen został zmieniony przez Emanuela Gyasiego, co miało wzmocnić drużynę ASD Spezia. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luigiego Canotta na Massimiliana Carliniego. W 63. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Luca Germoni osłabiając zespół SS Juve Stabia. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 57. minucie. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole SS Juve Stabia doszło do zmiany. Giacomo Ricci wszedł za Salvatore Elię.

Po chwili trener ASD Spezia postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Federica Ricciego. Na boisko wszedł Antonino Ragusa, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lucę Morę z ASD Spezia, a w 80. minucie Giacoma Ricciego z drużyny przeciwnej. W 81. minucie w drużynie ASD Spezia doszło do zmiany. Delano Burgzorg wszedł za Soufiane'a Bidaouiego.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Danilo Russo
 52′ Elio Capradossi
Luca Germoni57′ 63′
33′ Juan Manuel Ramos Pintos
Simone Calvano
76′ Luca Mora
Alessandro Mallamo54′
29′ Matteo Ricci
Adriano Sartorio Mezavilla
71′ Federico Ricci
Francesco Forte
57′ Sveinn Aron Gudjohnsen
Luigi Canotto60′
 18′ 81′ Soufiane Bidaoui
Kingsley Boateng
81′ Delano Burgzorg
Karamoko Cissé54′
57′ Emanuel Quartsin Gyasi
Ferdinando Del Sole
71′ Antonino Ragusa
Fabrizio Melara

Alessandro Rossi

Arbiter przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom SS Juve Stabia, a zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.