Liga włoska - 9. kolejka Serie B: Ascoli Picchio - Virtus Entella 2-1 (2-1)

W pojedynku 9. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 25 października, zespół Ascoli Picchio wygrał z Virtusem Entella 2-1 (2-1). Mecz na Stadio Cino e Lillo Del Duca w Ascolim Piceno obejrzało 6 102 widzów.

9. kolejka Włochy - Serie B
2019-10-25 21:00 | Stadion: Stadio Cino e Lillo Del Duca | Widzów: 6102 | Arbiter: F. Fourneau
R. Pucino 13' (samob.)

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Ascoli Picchio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W piątej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Nikola Ninković.

W 13. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Ascoli Picchio Raffaele Pucino. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Nikita Contini z zespołu gości. Była to 31. minuta meczu.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 31. minucie wynik ustalił Matteo Ardemagni. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Alessio da Cruz.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 50. a 60. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Ascoli Picchio. W 61. minucie Matteo Ardemagni został zastąpiony przez Gianlucę Scamaccę.

Między 62. a 67. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Virtusu Entella doszło do zmiany. Luca Nizzetto wszedł za Marca Salę. A trener Ascoli Picchio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Petara Brleka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Michele Troiano.

W 74. minucie w zespole Virtusu Entella doszło do zmiany. Manuel De Luca wszedł za Matteo Mancosu. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Virtus Entella: Giuseppe De Luce w 75. i Marcowi Chiosie w 76. minucie. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku za czerwoną kartkę zszedł z boiska Alessio da Cruz osłabiając tym samym drużynę Ascoli Picchio.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 80. minucie, w zespole Ascoli Picchio za Nikoli Ninković wszedł Alberto Gerbo, a w drużynie Virtusu Entella Mauro Coppolaro zmienił Manuela Cicconiego. W 88. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Andrei Paolucciemu z Virtusu Entella. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Marco Chiosa osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 76. minucie.

W piątej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Mirko Eramo, piłkarz gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Marco Chiosa76′ 90′
13′ (samob.) 50′ Raffaele Pucino
Mauro Coppolaro62′ 80′
Nahuel Valentini
Michele Pellizzer66′
Michele Cavion
Marco Sala71′
67′ Simone Padoin
Krisztián Adorján
Mario Piccinocchi
Mirko Eramo90′
50′ 74′ Michele Troiano
Andrea Paolucci88′
78′ Alessio da Cruz
Andrea Schenetti
 31′ 60′ 61′ Matteo Ardemagni
Matteo Mancosu74′
 5′ 80′ Nikola Ninković
Francesco Ardizzone
74′ Petar Brlek
Manuel Cicconi80′
Moutir Chajia
Michele Currarino
80′ Alberto Gerbo
Luca Nizzetto71′
Giacomo Beretta
Marco Toscano
Lorenzo Rosseti
Manuel De Luca74′
61′ Gianluca Scamacca
Claudio Morra

Przewaga drużyny Virtusu Entella w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Arbiter przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Ascoli Picchio, a piłkarzom gości pokazał siedem żółtych oraz jedną czerwoną.