Liga włoska - 9. kolejka Serie B: AS Livorno Calcio - AC Pisa 1909 1-0 (1-0)

26 października na Stadio Armando Picchi odbył się pojedynek 9. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami AS Livorno i AC Pisa. Mecz zakończył się zwycięstwem AS Livorno 1-0. Na stadionie stawiło się 10 664 widzów.

9. kolejka Włochy - Serie B
2019-10-26 18:00 | Stadion: Stadio Armando Picchi | Widzów: 10664 | Arbiter: J. Sacchi
AS Livorno Calcio
AC Pisa 1909
1
0
S. Benedetti 16' (samob.)

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół AS Livorno wygrał aż sześć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 16. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik AC Pisa Simone Benedetti.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom AS Livorno: Matii Bobenowi w 18. i Luce Bogdan w 38. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AS Livorno.

Luka Bogdan z AS Livorno w 54. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 38. minucie. W 54. minucie Manuel Marras zastąpił Michele Roccę.

Chwilę później trener AS Livorno postanowił bronić wyniku. W 57. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Svena Brakena wszedł Andrea Gasbarro, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. W 59. minucie arbiter ukarał żółtymi kartkami Filipa Raicevica z AS Livorno oraz Ramziego Ayę z drużyny gości. Chwilę później trener AC Pisa postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Mariusa Marina. Na boisko wszedł Davide Di Quinzio, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 64. minucie w zespole AC Pisa doszło do zmiany. Samuele Birindelli wszedł za Andreę Meroniego. W 66. minucie sędzia wyrzucił z boiska Samuele Birindellego z AC Pisa. W 67. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Andreę Luciego z AS Livorno, a w 86. minucie Simone Benedettiego z drużyny przeciwnej.

W 74. minucie Gaetano Masucci został zmieniony przez Davide Moscardellego, co miało wzmocnić drużynę AC Pisa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Filipa Raicevica na Murila. W drugiej połowie nie padły bramki.

Stefano Gori
18′ Matija Boben
Ramzi Aya59′
38′ 54′ Luka Bogdan
Francesco Lisi
54′ Manuel Marras
Marius Mihai Marin61′
Davide Agazzi
Nicholas Siega
67′ Andrea Luci
Luca Verna
57′ Sven Braken
Gaetano Masucci74′
59′ 81′ Filip Raiczević
Samuele Birindelli64′ 66′
57′ Andrea Gasbarro
Mattia Minesso
54′ Michele Rocca
Marco Pinato
Federico Viviani
Raúl José Asencio Moraes
Fabio Mazzeo
Michael Fabbro
81′ Murilo Otávio Mendes
Davide Moscardelli74′

Przewaga zespołu AC Pisa w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze AS Livorno otrzymali w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.