Liga włoska - 9. kolejka Lega Pro 1: Piacenza Calcio - ACD Virtus Entella 1-0 (0-0)

W pojedynku 9. kolejki włoskiej Lega Pro 1, który rozegrany został 23 kwietnia, zespół Piacenza Calcio wygrał z Virtusem Entella 1-0 (0-0). Mecz na Stadio Leonardo Garilli obejrzało 8 577 widzów.

9. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-23 20:30 | Stadion: Stadio Leonardo Garilli | Widzów: 8577 | Arbiter: S. Sozza
Piacenza Calcio
ACD Virtus Entella
1
0
A. Sestu 68'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Virtusu Entella.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Virtusu Entella wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Simone Icardiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Simone Iocolano. W 65. minucie Davide Di Molfetta został zastąpiony przez Giovanniego Terraniego.

W tej samej minucie Matteo Marotta został zmieniony przez Francesca Corsinellego, co miało wzmocnić zespół Piacenza Calcio . W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matteo Mancosu na Salvatore Caturana.

Jedynego gola meczu strzelił Alessio Sestu dla drużyny Piacenza Calcio. Bramka padła w tej samej minucie. W 79. minucie w zespole Virtusu Entella doszło do zmiany. Giuseppe De Luca wszedł za Francesca Ardizzonego.

Davide Bertoncini z Piacenza Calcio na osiem minut przed zakończeniem spotkania dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Chwilę później trener Piacenza Calcio postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Alessia Sestu wszedł Cristian Cauz, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Piacenza Calcio utrzymać prowadzenie.

Francesco Belli
82′ Davide Bertoncini
Francesco Ardizzone79′
65′ Matteo Marotta
Mirko Eramo
89′ Gianluca Nicco
Simone Iocolano60′
 68′ 85′ Alessio Sestu
Andrea Paolucci
65′ Davide Di Molfetta
Dany Mota Carvalho
85′ Franco Ferrari
Federico Bonini
85′ Cristian Cauz
Andrea Brunozzi
Giulio Mulas
Gabriel Cleur
Jacopo Silva
Lorenzo Migliorelli
65′ Francesco Corsinelli
Leonardo Di Cosmo
89′ Filippo Porcari
Simone Icardi60′
Simone Corazza
Francesco Urso
85′ Leonardo Perez
Salvatore Caturano66′
Youssouph Cheikh Sylla
Giuseppe De Luca79′
65′ Giovanni Terrani
Tomi Petrović

Sędzia pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Piacenza Calcio, natomiast zawodnikom gości wręczył trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.

Natomiast zespół Virtusu Entella w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna Virtusu Entella rozegra kolejny mecz w Alessandrii. Jej rywalem będzie Juventus U-23. Tego samego dnia Olbia Calcio zagra z zespołem Piacenza Calcio na jego terenie.