Liga włoska - 8. kolejka Serie B: Chievo Werona - Ascoli Picchio 2-0 (1-0)

20 października na Stadio Marc'Antonio Bentegodi w Weronie odbyło się starcie 8. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Chievo Werona i Ascoli Picchio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Chievo Werona 2-0. Mecz obejrzało 3 000 widzów.

8. kolejka Włochy - Serie B
2019-10-20 15:00 | Stadion: Stadio Marc'Antonio Bentegodi | Widzów: 3000 | Arbiter: F. Dionisi
AC Chievo Werona
Ascoli Picchio FC 1898
2
0
R. Meggiorini 14'
E. Vignato 88'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Chievo Werona wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chievo Werona w 14. minucie spotkania, gdy Riccardo Meggiorini strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Bostjan Cesar.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Davide Petrucci z drużyny gości. Była to 27. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Chievo Werona.

W pierwszych minutach drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Davide Petrucci osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 27. minucie. W 50. minucie Moutir Chajia zastąpił Nikolę Ninkovicia.

W 58. minucie Gianluca Scamacca został zmieniony przez Petara Brleka, a za Lorenza Rossetiego wszedł na boisko Matteo Ardemagni, co miało wzmocnić drużynę Ascoli Picchio. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joela Obiego na Lucę Garritana w 59. minucie oraz Riccarda Meggioriniego na Pietra Rovaglię w tej samej minucie. W 67. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Nikoli Ninkoviciowi, piłkarzowi gości.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Chievo Werona, zdobywając kolejną bramkę. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu celnym strzałem popisał się Emanuel Vignato. Przy zdobyciu bramki asystował Pietro Rovaglia.

W doliczonej drugiej minucie spotkania w zespole Chievo Werona doszło do zmiany. Massimo Bertagnoli wszedł za Alejandra Rodrigueza. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Moutir Chajia50′
59′ Joel Obi
Alberto Gerbo
Jacopo Segre
Simone Padoin
 14′ 82′ Riccardo Meggiorini
Davide Petrucci27′ 49′
90′ Alejandro Miguel Rodriguez
Gianluca Scamacca58′
 88′ Emanuel Vignato
Petar Brlek58′
90′ Massimo Bertagnoli
Michele Cavion
59′ Luca Garritano
Ricardo Manuel Pinho Matos
82′ Pietro Rovaglia
Nikola Ninković50′ 67′

Drużyna Chievo Werona zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 14 celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Ascoli Picchio przyznał dwie żółte i jedną czerwoną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.