Liga włoska - 7. kolejka Serie B: SPAL 2013 - US Salernitana 1919 2-0 (2-0)

6 listopada na Stadio Paolo Mazza w Ferrarej odbyło się spotkanie 7. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Spal i Salernitana 1919. Mecz zakończył się zwycięstwem Spal 2-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Patryka Dziczka występującego w Salernitana 1919.

F. Di Francesco 41'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Spal wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie kartkę dostał Francesco Di Tacchio, piłkarz Salernitana 1919.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Spal w szóstej minucie spotkania, gdy Mattia Valoti zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Marco Sala.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę otrzymał Lorenzo Dickmann z Spal.

Trzeba było trochę poczekać, aby Federico Di Francesco wywołał eksplozję radości wśród kibiców Spal, zdobywając kolejną bramkę w 41. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Salvatore Esposito.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Na drugą połowę zespół Salernitana 1919 wyszedł w zmienionym składzie, za Francesca Di Tacchio wszedł Patryk Dziczek. Między 50. a 60. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 60. minucie za Andreę Schiavonego wszedł Leonardo Capezzi. Chwilę później trener Spal postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Federica Di Francesco. Na boisko wszedł Enrico Brignola, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 75. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Spal: Sebastiano Esposito, Simone Missiroli, Mattia Valoti, na ich miejsce weszli: Luca Moro, Alessandro Murgia, Marco D'Alessandro. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Emanuele Cicerellego, Tomasza Kupisza, Frederica Veselego zajęli: Niccolò Giannetti, Mirko Antonucci, Joel Baraye.

Od 81. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i dwie drużynie przeciwnej.

Vid Belec
81′ Nenad Tomović
Tiago Matías Casasola90′
90′ Luca Ranieri
Ramzi Aya59′
Francesco Vicari
Norbert Gyomber
36′ Lorenzo Maria Dickmann
Frederic Veseli88′
60′ 75′ Simone Missiroli
Tomasz Kupisz87′
Salvatore Esposito
Andrea Schiavone60′
Marco Sala
Emanuele Cicerelli82′
 6′ 88′ Mattia Valoti
Francesco Di Tacchio3′ 46′
 41′ 64′ Federico Di Francesco
Milan Đurić
75′ Sebastiano Esposito
Valerio Mantovani
88′ Marco D'Alessandro
Leonardo Capezzi60′
75′ Alessandro Murgia
Patryk Dziczek46′ 50′
Leonardo Sernicola
Edoardo Iannoni
64′ Enrico Brignola
Mirko Antonucci87′
Marko Janković
Giuseppe Barone
75′ Luca Moro
Niccolò Giannetti82′ 83′
Demba Seck

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Salernitana 1919, natomiast w drugiej pięć. Zawodnicy gospodarzy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie więcej.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Salernitana 1919 w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.