Liga włoska - 7. kolejka Serie B: Reggio Audace FC - Venezia FC 2-1 (1-1)

8 listopada na MAPEI Stadium - Città del Tricolore w Reggio nell'Emilii odbyło się spotkanie 7. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Reggio Audace FC i Venezia FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Reggio Audace FC 2-1.

7. kolejka Włochy - Serie B
2020-11-08 17:00 | Stadion: MAPEI Stadium - Città del Tricolore | Arbiter: Simone Sozza
F. Forte 19'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie arbiter pokazał kartkę Simone Muratoremu, piłkarzowi Reggio Audace FC.

W pierwszych minutach meczu zawodnicy Reggio Audace FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W tej samej minucie bramkę zdobył Igor Radrezza. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Gabriel Lunetta.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 19. minucie Francesco Forte wyrównał wynik meczu. Bramka padła po podaniu Mattii Aramu.

W 28. minucie kartkę obejrzał Antonio Vacca z zespołu gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna Reggio Audace FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Simone Muratore'a wszedł Ivan Varone. W 53. minucie za Harveya Sta wszedł Pasquale Mazzocchi.

Piłkarze Reggio Audace FC w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Simone Mazzocchi. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Asystę przy golu ponownie zanotował Gabriel Lunetta.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Reggio Audace FC: Simone Mazzocchiemu w 67. i Michele Cerofoliniemu w 87. minucie. Między 71. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Reggio Audace FC: Gabriel Lunetta, Simone Mazzocchi, Fausto Rossi, na ich miejsce weszli: Niko Kirwan, Luca Zamparo, Salvatore Pezzella. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mattii Aramu, Dennisa Tørseta zajęli: Francesco Di Mariano, Riccardo Bocalon. Po chwili trener Reggio Audace FC postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu starcia postawił na defensywę. Za pomocnika Igora Radrezzę wszedł Bright Gyamfi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Venezia FC
87′ Michele Cerofolini
Gian Filippo Felicioli64′
11′ 46′ Simone Muratore
Antonio Luca Fiordilino
71′ Gabriel Lunetta
Youssef Maleh
82′ Fausto Rossi
Antonio Junior Vacca28′ 53′
 11′ 90′ Igor Radrezza
Francesco Forte  19′
 66′ 67′ 71′ Simone Mazzocchi
Pasquale Mazzocchi53′
90′ Bright Gyamfi
Michael Svoboda
Giuseppe Zampano
Bjarki Steinn Bjarkason64′
71′ Niko Kirwan
Domen Czrnigoj53′
82′ Salvatore Pezzella
Anthony Michel Taugourdeau
46′ Ivan Varone
Riccardo Bocalon72′
Nicolò Cambiaghi
Alessandro Capello
Mattia Marchi
Francesco Di Mariano72′
71′ Luca Zamparo
Óttar Magnús Karlsson

Piłkarze Reggio Audace FC otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.