Liga włoska - 7. kolejka Serie B: Ascoli Picchio - Delfino Pescara 0-2 (0-0)

W meczu 7. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 6 października, jedenastka Ascoli Picchio przegrała z Delfino Pescara 0-2 (0-0). Mecz na Stadio Cino e Lillo Del Duca w Ascolim Piceno obejrzało 8 510 widzów.

7. kolejka Włochy - Serie B
2019-10-06 21:00 | Stadion: Stadio Cino e Lillo Del Duca | Widzów: 8510 | Arbiter: G. Aureliano
Ascoli Picchio FC 1898
Delfino Pescara 1936
0
2
C. Galano 87'
M. Busellato 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 starć jedenastka Delfino Pescara wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż 10 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Między 29. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Delfino Pescara i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 70. minucie Alberto Gerbo zastąpił Petara Brleka. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Edoardo Masciangelo z Delfino Pescara. Była to 71. minuta starcia.

Niedługo później trener Delfino Pescara postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Mirka Drudiego. Na boisko wszedł Davide Bettella, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 85. minucie w zespole Delfino Pescara doszło do zmiany. Svante Ingelsson wszedł za Lediana Memushaja.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Delfino Pescara w 87. minucie spotkania, gdy Cristian Galano strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Matteo Brunori.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Ascoli Picchio doszło do zmiany. Erick Ferigra wszedł za Nahuela Valentiniego. W następstwie utraty gola trener Ascoli Picchio postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Michele Troiana i na pole gry wprowadził napastnika Moutira Chajię, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w zespole Delfino Pescara doszło do zmiany. Gennaro Borrelli wszedł za Matteo Brunoriego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Delfino Pescara w 90. minucie spotkania, gdy Massimiliano Busellato zdobył z karnego drugą bramkę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Matteo Ciofani
90′ Nahuel Valentini
Mirko Drudi29′ 84′
70′ Alberto Gerbo
Edoardo Masciangelo71′
Simone Padoin
Gennaro Scognamiglio33′
Mario Piccinocchi
Massimiliano Busellato  90′ (k.)
43′ 90′ Michele Troiano
Davide Vitturini
90′ Erick Steven Ferigra Burnham
Gabriele Zappa
Lorenzo Laverone
Alessandro Bruno
70′ Petar Brlek
Svante Ingelsson85′
Michele Cavion
Milos Bocic
90′ Moutir Chajia