Liga włoska - 5. kolejka Serie B: Pordenone Calcio - Urbs Sportiva Reggina 1914 2-2 (0-1)

24 października na Stadio Guido Teghil w Lignano Sabbiadoro odbył się pojedynek 5. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Pordenone Calcio i Urbsu Sportiva Reggina 1914. Mecz zakończył się remisem 2-2. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adama Chrzanowskiego występującego w Pordenone Calcio.

M. Folorunsho 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Daniele Liotti wywołał eksplozję radości wśród kibiców Urbsu Sportiva Reggina 1914 , strzelając gola w 13. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki pomagał Nicola Bellomo.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Nicola Bellomo z Urbsu Sportiva Reggina 1914. Była to 41. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Urbsu Sportiva Reggina 1914.

Na drugą połowę zespół Pordenone Calcio wyszedł w zmienionym składzie, za Manuela Scavonego wszedł Karlo Butić. W 47. minucie sędzia przyznał kartkę Gabriele Rolandowi z jedenastki Urbsu Sportiva Reggina 1914.

Piłkarze Pordenone Calcio w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Davide Diaw. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Patrick Ciurria.

W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Thiagowi Cionkowi, piłkarzowi Urbsu Sportiva Reggina 1914. W 58. minucie Germán Denis został zastąpiony przez Nikolę Vasica. W tej samej minucie Nicolò Bianchi został zmieniony przez Michaela Folorunshę, a za Daniele Liottiego wszedł na boisko Gianluca Di Chiara, co miało wzmocnić drużynę Urbsu Sportiva Reggina 1914. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucę Magnina na Gianvita Misuracę.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Pordenone Calcio przyniosły efekt bramkowy. W 69. minucie Patrick Ciurria dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy golu zaliczył Karlo Butić.

W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gianvita Misuracę z Pordenone Calcio, a w 75. minucie Gianlucę Di Chiarę z drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w zespole Urbsu Sportiva Reggina 1914 doszło do zmiany. Hachim Mastour wszedł za Nicolę Belloma. Trener Urbsu Sportiva Reggina 1914 postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił obrońcę Giuseppe Loiacona i na pole gry wprowadził napastnika Maria Szituma. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 86. minucie w zespole Pordenone Calcio doszło do zmiany. Alessandro Mallamo wszedł za Patricka Ciurrię.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 90. minucie bramkę wyrównującą zdobył Michael Folorunsho. Bramka padła po podaniu Nikoli Vasica.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Nicolò Bianchi58′
68′ Luca Magnino
Gabriele Rolando47′
46′ Manuel Scavone
Lorenzo Crisetig
Giacomo Calò
Daniele Liotti  13′ 58′
Roberto Zammarini
Nicola Bellomo41′ 76′
 49′ Davide Djily Diaw
Kyle Lafferty
 69′ 86′ Patrick Ciurria
Marco Rossi
86′ Alessandro Mallamo
Dimitris Stavropoulos
68′ 73′ Gianvito Misuraca
Francesco De Rose
Simone Pasa
Ricardo Faty
Matteo Rossetti
Michael Ijemuan Folorunsho58′  90′
46′ Karlo Butić
Hachim Mastour76′
Sebastian Musiolik
Mario Szitum83′

Nikola Vasic58′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Pordenone Calcio, a piłkarzom Urbsu Sportiva Reggina 1914 przyznał cztery.

Jedenastka Pordenone Calcio w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Urbsu Sportiva Reggina 1914 w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.