Liga włoska - 5. kolejka Serie B: Empoli FC - AC Pisa 1909 3-1 (1-1)

23 października na Stadio Carlo Castellani odbył się pojedynek 5. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Empoli FC i AC Pisa. Starcie zakończyło się zwycięstwem Empoli FC 3-1.

G. Masucci 11'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy AC Pisa otworzyli wynik. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Gaetano Masucci. W zdobyciu bramki pomógł Robert Gucher.

Po pół godzinie gry kartkę dostał Leonardo Mancuso, piłkarz Empoli FC. W 34. minucie Simone Benedetti został zastąpiony przez Andreę Meroniego.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 38. minucie gola wyrównującego strzelił Stefano Moreo. Przy strzeleniu gola asystował Filippo Bandinelli.

W 43. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Stefana Moreo z Empoli FC, a w trzeciej minucie doliczonego czasu Roberta Guchera z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 60. minucie Gaetano Masucci został zmieniony przez Simone Palombiego, a za Danila Soddima wszedł na boisko Nicholas Siega, co miało wzmocnić jedenastkę AC Pisa. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leonarda Mancusę na Nedima Bajramiego w 74. minucie. W 67. minucie arbiter pokazał kartkę Samuele Birindellemu z drużyny gości.

Trener AC Pisa postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Mariusa Marina i na pole gry wprowadził napastnika Lucę Vida, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie AC Pisa doszło do zmiany. Francesco Belli wszedł za Samuele Birindellego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Empoli FC w 75. minucie spotkania, gdy Andrea La Mantia zdobył drugą bramkę. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania sędzia przyznał kartkę Andrei La Mantii z Empoli FC.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Empoli FC, strzelając kolejnego gola. W 82. minucie Andrea La Mantia ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-1. Bramka padła po podaniu Nedima Bajramiego.

Na sześć minut przed zakończeniem starcia kartkę otrzymał Riccardo Fiamozzi z jedenastki gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Simone Perilli
84′ Riccardo Fiamozzi
Francesco Lisi
87′ Nicolas Thibault Haas
Robert Gucher45′
Filippo Bandinelli
Luca Mazzitelli
 38′ 43′ 90′ Stefano Moreo
Marius Mihai Marin74′
Leo Štulac
Danilo Soddimo60′
30′ 74′ Leonardo Mancuso
Michele Marconi
 75′, 82′ 76′ 87′ Andrea La Mantia
Nicholas Siega60′
74′ Nedim Bajrami
Thomas Alberti
90′ Samuele Damiani
Simone Palombi60′
87′ Samuele Ricci
Giuseppe Sibilli
Ryder Matos
Luca Vido74′
87′ Marco Olivieri

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej także dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna AC Pisa dokonała pięciu zmian.