Liga włoska - 5. kolejka Serie B: Cosenza Calcio - US Lecce 1-1 (0-1)

25 października na Stadio San Vito-Luigi Marulla odbył się mecz 5. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Cosenza Calcio i US Lecce. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

5. kolejka Włochy - Serie B
2020-10-25 16:00 | Stadion: Stadio San Vito-Luigi Marulla | Arbiter: Gianluca Aureliano
Cosenza Calcio
US Lecce
1
1
E. Gliozzi 56'
M. Coda 12'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna US Lecce wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania w drużynie US Lecce doszło do zmiany. Biagio Meccariello wszedł za Kastriota Dermaku.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Massimo Coda wywołał eksplozję radości wśród kibiców US Lecce, strzelając gola w 12. minucie spotkania. W 23. minucie karnego dla US Lecce nie wykorzystał Massimo Coda. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej.

W 29. minucie Brayan Vera został zastąpiony przez Angela Corsiego. W 41. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Luca Rossettini osłabiając tym samym drużynę US Lecce. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu US Lecce.

Drużyna gości długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 44 minuty, jednak zespół Cosenza Calcio doprowadził do remisu. Gola strzelił Ettore Gliozzi. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Benjamina Kone'a, piłkarza gospodarzy.

Niedługo później trener US Lecce postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Mariusza Stępińskiego. Na boisko wszedł Stefano Pettinari, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Cosenza Calcio: Luce Bittantemu w 82. i Mirkowi Brucciniemu w 87. minucie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Kastriot Dermaku10′
82′ Luca Bittante
Marco Calderoni
65′ 77′ Benjamin Lhassine Kone
Liam Henderson
64′ Daniele Sciaudone
Žan Majer59′
29′ Brayan Emanuel Vera Ramírez
Luca Rudolf Paganini
Jaime Báez Stábile
Panagiotis Tachtsidis
64′ Mirko Carretta
Mariusz Stępiński81′
 56′ 77′ Ettore Gliozzi
Massimo Coda  12′ 23′ (k.)
Umberto Saracco
Marco Bleve
Devid Eugene Bouah
Mauro Vigorito
29′ Angelo Corsi
Antonino Gallo
Raffaele Schiavi
Biagio Meccariello10′
64′ Mohamed Rayane Bahlouli
Ilario Monterisi
64′ 87′ Mirko Bruccini
Luca Rossettini41′
77′ Davide Petrucci
Leonard Zuta
Gennaro Borrelli
John Björkengren
Ihsan Sacko
Marco Mancosu59′
77′ Gianluigi Sueva
Sergio Maselli
Adrian Tabarcea Petre
Stefano Pettinari81′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia przyznał jedną czerwoną kartkę zawodnikom gości, a piłkarzom Cosenza Calcio pokazał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół US Lecce wykorzystał wszystkie zmiany.