Liga włoska - 4. kolejka Serie B: US Lecce - US Cremonese 2-2 (0-2)

W meczu 4. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 21 października, jedenastka US Lecce zremisowała z US Cremonese 2-2 (0-2). Starcie odbyło się na Stadio Comunale Via del Mare.

4. kolejka Włochy - Serie B
2020-10-21 19:00 | Stadion: Stadio Comunale Via del Mare | Arbiter: Daniele Paterna
L. Valzania 33'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół US Lecce wygrał aż trzy razy, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie arbiter ukarał kartką Emanuele Terranovę, zawodnika US Cremonese.

W 20. minucie Marcin Listkowski został zmieniony przez Lucę Paganiniego.

Nieoczekiwanie to piłkarze US Cremonese otworzyli wynik. W 30. minucie na listę strzelców wpisał się Gianluca Gaetano.

Zespół US Lecce ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 33. minucie wynik na 0-2 podwyższył Luca Valzania. Asystę przy bramce zaliczył Alessandro Fiordaliso.

W 45. minucie kartkę obejrzał Luca Strizzolo z US Cremonese. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna US Lecce rozpoczęła w zmienionym składzie, za Žana Majera wszedł Mariusz Stępiński.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 47. minucie bramkę kontaktową zdobył Kastriot Dermaku.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom US Cremonese: Alessandrowi Fiordalisowi w 54. i Samuelowi Gustafsonowi w 58. minucie.

Zespół US Cremonese niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 17 minut, drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Massimo Coda. Asystę zanotował Mariusz Stępiński.

Między 69. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy US Lecce: Massimo Coda, Filippo Falco, Leonard Zuta, na ich miejsce weszli: Stefano Pettinari, John Björkengren, Marco Calderoni. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Francesca Delego, Alessandra Crescenziego zajęli: Michele Castagnetti, Emanuele Valeri. Trzeba było trochę poczekać, aby trener US Cremonese postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lucę Valzanię wszedł Nadir Zortea, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis. W doliczonym czasie gry sędzia pokazał kartkę Michele Castagnettiemu z jedenastki gości.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Luca Ravanelli
 47′ Kastriot Dermaku
Emanuele Terranova12′
87′ Leonard Zuta
Alessandro Crescenzi69′
Liam Henderson
Luca Valzania  33′ 89′
46′ Žan Majer
Francesco Deli69′
20′ Marcin Listkowski
Gianluca Gaetano  30′
Panagiotis Tachtsidis
Samuel Gustafson58′
79′ Filippo Falco
Fabio Giovanni Ceravolo57′
 64′ 79′ Massimo Coda
Luca Strizzolo45′ 56′
Marco Bleve
Emanuele De Bono
Mauro Vigorito
Andrea Zaccagno
87′ Marco Calderoni
Cristian Buonaiuto57′
79′ John Björkengren
Michele Castagnetti69′ 90′
Mattia Felici
Filippo Nardi
Sergio Maselli
Marco Pinato
20′ Luca Rudolf Paganini
Luca Schirone
79′ Stefano Pettinari
Žan Celar
46′ Mariusz Stępiński
Daniel Ciofani56′

Przewaga drużyny US Lecce w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom US Cremonese przyznał pięć żółtych.