Liga włoska - 4. kolejka Serie B: Frosinone Calcio - ACD Virtus Entella 0-0

W pojedynku 4. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 20 października, zespół Frosinone Calcio zremisował z Virtusem Entella 0-0. Spotkanie odbyło się na Stadio Benito Stirpe. Na boisku mogliśmy zobaczyć Piotra Parzyszka występującego we Frosinone Calcio.

4. kolejka Włochy - Serie B
2020-10-20 21:00 | Stadion: Stadio Benito Stirpe | Arbiter: Ivano Pezzuto
Frosinone Calcio
ACD Virtus Entella
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem starć zespół Virtusu Entella wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W 22. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marca Capuana z Frosinone Calcio, a w 34. minucie Maura Coppolara z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Frosinone Calcio wyszła w zmienionym składzie, za Andryję Novakovicha wszedł Piotr Parzyszek. W 59. minucie Marco Brescianini został zmieniony przez Marca Toscana.

W 60. minucie w jedenastce Virtusu Entella doszło do zmiany. Markus Pavic wszedł za Filippa Costę. Chwilę później trener Frosinone Calcio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Federica Dionisiego. Na boisko wszedł Camillo Ciano, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Od 67 minuty boisko opuścili piłkarze Frosinone Calcio: Marcus Rohdén, Francesco Zampano, Grigoris Kastanos, na ich miejsce weszli: Andrea Tabanelli, Andrea Beghetto, Marco Carraro. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matteo Brunoriego, Tomiego Petrovicia, Iliasa Koutsoupiasa zajęli: Matteo Mancosu, Giuseppe De Luca, Cassio Cardoselli.

Między 73. a 86. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Virtusu Entella i dwie drużynie przeciwnej.

Daniele Borra
80′ Nicolo Brighenti
Michele Pellizzer86′
22′ Marco Capuano
Ilias Koutsoupias78′
90′ Grigoris Kastanos
Marco Brescianini59′
77′ Francesco Zampano
Filippo Costa60′
77′ Marcus Rohdén
Andrea Paolucci
65′ Federico Dionisi
Tomi Petrović78′
46′ Andrija Novakovich
Matteo Luigi Brunori67′
Alessandro Iacobucci
Mirko Albertazzi
Giuseppe Marciano
Pietro Balducci
77′ Andrea Beghetto
Federico Bonini
Marcos Curado
Gabriel Isaac Cleur
Salvatore D'Elia
Filippo De Col
90′ Marco Carraro
Ivan Francesco De Santis
77′ Andrea Tabanelli
Giuseppe De Luca78′
65′ 73′ Camillo Ciano
Matteo Mancosu67′ 75′
46′ Piotr Parzyszek
Lorenzo Meacci

Przewaga drużyny Frosinone Calcio w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników gości. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze Frosinone Calcio dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.