Liga włoska - 4. kolejka Serie B: Ascoli Picchio - Reggio Audace FC 2-1 (2-0)

W pojedynku 4. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 20 października, zespół Ascoli Picchio zwyciężył z Reggio Audace FC 2-1 (2-0). Mecz odbył się na Stadio Cino e Lillo Del Duca w Ascolim Piceno.

4. kolejka Włochy - Serie B
2020-10-20 21:00 | Stadion: Stadio Cino e Lillo Del Duca | Arbiter: Francesco Meraviglia
S. Mazzocchi 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedenastka Ascoli Picchio trafiła do bramki rywala. W piątej minucie Abdelhamid Sabiri dał prowadzenie swojej drużynie z rzutu karnego.

Między 16. a 24. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Ascoli Picchio oraz dwie drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ascoli Picchio w 25. minucie spotkania, gdy Rijad Bajić zdobył drugą bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Reggio Audace FC wyszła w zmienionym składzie, za Lucę Zampara, Lorenza Libuttiego weszli Mattia Marchi, Giuseppe Zampano. W 56. minucie Abdelhamid Sabiri zastąpił Ľubomíra Tuptę.

Między 62. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Ascoli Picchio: Nicholas Pierini, Dario Šarić, Rijad Bajić, na ich miejsce weszli: Gianmarco Cangiano, Alberto Gerbo, Christos Donis. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Davide Voltana, Ivana Varone'a, Giuseppe Zampana zajęli: Salvatore Pezzella, Augustus Kargbo, Riccardo Gatti. Między 77. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gości.

Mimo że zespół gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 107 ataków oddał tylko pięć celnych strzałów, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Simone Mazzocchi. Asystę przy bramce zaliczył Augustus Kargbo.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Simone Mazzocchi z Reggio Audace FC. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Michele Cerofolini
21′ Raffaele Pucino
Niko Kirwan78′
62′ Nicholas Pierini
Igor Radrezza
20′ 63′ Dario Šarić
Davide Voltan24′ 62′
 5′ (k.) 56′ Abdelhamid Sabiri
Simone Mazzocchi  90′ 90′
 25′ 84′ Rijad Bajić
Salvatore Pezzella62′ 86′
84′ Christos Donis
Augustus Kargbo76′
63′ Alberto Gerbo
Mattia Marchi46′
Dean Liço

62′ Gianmarco Cangiano

Ricardo Manuel Pinho Matos

56′ Ľubomír Tupta

Piłkarze Ascoli Picchio dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy siedem.

Drużyna Ascoli Picchio w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.