Liga włoska - 4. kolejka Serie B: AS Cittadella - Pordenone Calcio 2-0 (1-0)

W starciu 4. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 20 października, zespół AS Cittadella zwyciężył z Pordenone Calcio 2-0 (1-0). Mecz odbył się na Stadio Pier Cesare Tombolato. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adama Chrzanowskiego występującego w Pordenone Calcio.

4. kolejka Włochy - Serie B
2020-10-20 21:00 | Stadion: Stadio Pier Cesare Tombolato | Arbiter: Manuel Volpi
AS Cittadella
Pordenone Calcio
2
0
M. Gargiulo 45'
C. Tavernelli 53'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Pordenone Calcio wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 16. a 35. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS Cittadella w 45. minucie spotkania, gdy Mario Gargiulo zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Tommaso Cassandro.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AS Cittadella.

Drugą połowę zespół Pordenone Calcio rozpoczął w zmienionym składzie, za Matteo Rossettiego wszedł Manuel Scavone. W 52. minucie arbiter ukarał kartką Alberta Barisona, zawodnika gości.

Niedługo później Camillo Tavernelli wywołał eksplozję radości wśród kibiców AS Cittadella, strzelając kolejnego gola w 53. minucie spotkania. W 54. minucie sędzia pokazał kartkę Federicowi Proi z AS Cittadella.

W 60. minucie Sebastian Musiolik został zastąpiony przez Karla Buticia. Od 60 minuty boisko opuścili zawodnicy AS Cittadella: Ibukun Ogunseye, Federico Proia, Christian D'Urso, Camillo Tavernelli, Mario Gargiulo, na ich miejsce weszli: Karamoko Cissé, Nicola Pavan, Alessio Vita, Marco Rosafio, Valerio Mastrantonio. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gianvita Misuraki, Giacoma Cala, Patricka Ciurrii zajęli: Luca Magnino, Simone Pasa, Roberto Zammarini. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Nicola Falasco
54′ 68′ Federico Proia
Gianvito Misuraca60′
 45′ 90′ Mario Gargiulo
Matteo Rossetti46′
78′ Christian D'Urso
Giacomo Calò83′
29′ Manuel Iori
Patrick Ciurria85′
35′ 68′ Ibukun Roberto Kehinde Ogunseye
Sebastian Musiolik16′ 60′
 53′ 79′ Camillo Tavernelli
Mirko Stefani
90′ Valerio Mastrantonio
Luca Magnino60′
68′ Nicola Pavan
Simone Pasa83′
79′ Marco Rosafio
Manuel Scavone46′
78′ Alessio Vita
Roberto Zammarini85′
68′ Karamoko Cissé
Karlo Butić60′
Paolo Grillo
Federico Secli

Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a w drugiej jedną. Zawodnicy Pordenone Calcio obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.