Liga włoska - 4. kolejka Serie B: AC Pisa 1909 - SS Monza 1912 1-1 (0-0)

20 października na Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani odbyło się starcie 4. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami AC Pisa i SS Monza 1912. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

4. kolejka Włochy - Serie B
2020-10-20 21:00 | Stadion: Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani | Arbiter: Marco Piccinini
AC Pisa 1909
SS Monza 1912
1
1
M. Marconi 81'
D. Frattesi 46'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Giuseppe Bellusciego z SS Monza 1912, a w 25. minucie Francesca Lisiego z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania bramkę zdobył Davide Frattesi. Asystę przy golu zaliczył Pepín.

W 57. minucie Alessandro De Vitis został zmieniony przez Mariusa Marina. Między 63. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze AC Pisa : Nicholas Siega, Simone Palombi, Samuele Birindelli, na ich miejsce weszli: Danilo Soddimo, Gaetano Masucci, Eros Pisano. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mattii Finotta, Pepína zajęli: Dany Mota, Andrea Colpani. W 74. minucie sędzia ukarał kartką Antonia Caracciola, zawodnika AC Pisa.

Trener AC Pisa postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Roberta Guchera i na pole gry wprowadził napastnika Thomasa Albertiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Marco Armellino, Andrea D'Errico, a na ich miejsce weszli Davide Frattesi, Kevin-Prince Boateng.

Piłkarze AC Pisa w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 81. minucie Michele Marconi wyrównał wynik meczu.

W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marca Armellina z SS Monza 1912, a w 83. minucie Erosa Pisana z drużyny przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Daniele Sommariva
79′ Samuele Birindelli
Franco Lepore
74′ Antonio Aldo Caracciolo
Giuseppe Bellusci17′
Marco Varnier
Gabriel Alejandro Paletta
25′ Francesco Lisi
Giulio Donati
68′ Nicholas Siega
Davide Frattesi  46′ 79′
Luca Mazzitelli
José Ndong Machín Dicombo71′
57′ Alessandro De Vitis
Kevin-Prince Boateng79′
79′ Robert Gucher
Antonino Barillà
 81′ Michele Marconi
Andrea Barberis
69′ Simone Palombi
Filippo Scaglia
79′ 83′ Eros Pisano
Marco Armellino79′ 82′
57′ Marius Mihai Marin
Andrea Colpani71′
Lorenzo Masetti
Andrea D'Errico79′
68′ Danilo Soddimo
Marco Ezio Fossati
79′ Thomas Alberti
Luca Lombardi
69′ Gaetano Masucci
Luigi Caccavo
Giuseppe Sibilli
Dany Mota Carvalho63′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka SS Monza 1912 w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.