Liga włoska - 38. kolejka Serie B: US Lecce - ASD Spezia Calcio 2008 2-1 (2-0)

11 maja na Stadio Comunale Via del Mare odbył się mecz 38. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami US Lecce i ASD Spezia. Starcie zakończyło się zwycięstwem US Lecce 2-1. Na stadionie zasiadło 25 135 widzów.

38. kolejka Włochy - Serie B
2019-05-11 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Via del Mare | Widzów: 25135 | Arbiter: G. Aureliano
E. Capradossi 83'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół ASD Spezia wygrał dwa razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze US Lecce otworzyli wynik. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Jacopo Petriccione.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Fabio Lucioni z US Lecce. Była to 13. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników US Lecce w 27. minucie spotkania, gdy Andrea La Mantia strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Filippo Falco.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 52. minucie kartkę obejrzał Matteo Ricci z jedenastki gości. W 62. minucie Emanuel Gyasi zastąpił Davida Okereke'a.

Chwilę później trener ASD Spezia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Marco Crimi, a murawę opuścił Luca Mora. Po chwili trener US Lecce postanowił wzmocnić linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Andreę La Mantię. Na boisko wszedł Simone Palombi, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 78. minucie Alessio da Cruz został zmieniony przez Soufiane'a Bidaouiego, co miało wzmocnić zespół ASD Spezia. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Žana Majera na Andreę Tabanellego.

Mimo że jedenastka ASD Spezia nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 83 ataki oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 83. minucie gola kontaktowego strzelił Elio Capradossi. Asystę przy bramce zanotował Matteo Ricci.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w drużynie US Lecce doszło do zmiany. Manuel Scavone wszedł za Filippa Falca. Zespołowi ASD Spezia zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny US Lecce.

Tommaso Augello
13′ Fabio Lucioni
Elio Capradossi  83′
Biagio Meccariello
Claudio Terzi
Lorenzo Venuti
Luca Vignali
87′ Filippo Falco
Giulio Maggiore
80′ Žan Majer
Alessio da Cruz78′
Marco Mancosu
Luca Mora67′
 9′ Jacopo Petriccione
Matteo Ricci52′
Panagiotis Tachtsidis
Emanuel Quartsin Gyasi62′
 27′ 74′ Andrea La Mantia
Marco Crimi67′
87′ Manuel Scavone
Alberto De Francesco
80′ Andrea Tabanelli
Soufiane Bidaoui78′
74′ Simone Palombi
David Chidozie Okereke62′
Marco Tumminello
Nicholas Pierini

Przewaga jedenastki ASD Spezia w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.