Liga włoska - 38. kolejka Serie B: Perugia Calcio - US Cremonese 3-1 (1-1)

W starciu 38. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 11 maja, jedenastka Perugia Calcio zwyciężyła z US Cremonese 3-1 (1-1). Mecz na Stadio Renato Curi obejrzało 7 632 widzów.

38. kolejka Włochy - Serie B
2019-05-11 15:00 | Stadion: Stadio Renato Curi | Widzów: 7632 | Arbiter: A. Giua
A. Piccolo 44'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu zespół gospodarzy pokazał swoją wyższość. W piątej minucie bramkę zdobył Luca Vido. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Między dziewiątą a 31. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Perugia Calcio i jedną drużynie przeciwnej.

Piłkarze US Cremonese w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Antonio Piccolo. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Trener Perugia Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Han Kwang-Song, a murawę opuścił Umar Sadiq. W 64. minucie Antonio Piccolo został zmieniony przez Mirka Carrettę.

W 73. minucie w zespole Perugia Calcio doszło do zmiany. Pasquale Mazzocchi wszedł za Aleandra Rosiego. W tej samej minucie trener US Cremonese postanowił wzmocnić linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Adriana Montalta. Na boisko wszedł Luca Strizzolo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 76. minucie Vlad Dragomir został zmieniony przez Marcella Falzerana, co miało wzmocnić drużynę Perugia Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniele Crocego na Danila Soddima.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Perugia Calcio w 86. minucie spotkania, gdy Christian Kouan strzelił drugiego gola.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Bramkę na 3-1 zdobył po raz drugi w doliczonej trzeciej minucie spotkania Luca Vido. Asystę zanotował Valerio Verre.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Antonio Aldo Caracciolo
9′ Nicola Falasco
Claiton Machado dos Santos
Norbert Gyomber
Vasile Mogoș
73′ Aleandro Rosi
Francesco Renzetti
31′ Marco Carraro
Emanuele Terranova
76′ Vlad Mihai Dragomir
Mariano Arini9′
 86′ Christian Kouan Oulaï
Gaetano Castrovilli
Valerio Verre
Daniele Croce81′
57′ Umar Sadiq Mesbah
Adriano Montalto73′
 5′, 90′ Luca Vido
Dario Del Fabro
73′ Pasquale Mazzocchi
Michele Castagnetti
76′ Marcello Falzerano
Mirko Carretta64′
57′ Kwang-Song Han
Luca Strizzolo73′

Jedenastka Perugia Calcio była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starciu.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom US Cremonese przyznał jedną.