Liga włoska - 38. kolejka Serie B: Calcio Padova Spa - AS Livorno Calcio 1-1 (0-1)

W meczu 38. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 11 maja, zespół Calcio Padova zremisował z AS Livorno 1-1 (0-1). Mecz na Stadio Comunale Euganeo obejrzało 7 102 widzów.

38. kolejka Włochy - Serie B
2019-05-11 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Euganeo | Widzów: 7102 | Arbiter: A. Rapuano
Calcio Padova Spa
AS Livorno Calcio
1
1
D. Mazzocco 66'
N. Giannetti 32'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Calcio Padova wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 29. minucie kartkę dostał Daniel Cappelletti z zespołu gospodarzy.

W tym czasie piłkarze AS Livorno nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy bramkę zdobył Niccolo Giannetti. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Davide Agazzi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki AS Livorno.

W 58. minucie Luca Moro został zastąpiony przez Lucę Clemenzę.

Wysiłki podejmowane przez zespół Calcio Padova w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 66. minucie wynik ustalił Davide Mazzocco. Asystę przy golu zaliczył Pietro Ceccaroni.

Trener Calcio Padova wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Davide Marcandellę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Alessandro Capello. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Davide Mazzocco z Calcio Padova. Była to 72. minuta pojedynku. Po chwili trener AS Livorno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Antonio Porcino, a murawę opuścił Andrea Gasbarro.

W 74. minucie Andrea Luci został zmieniony przez Brema Soumaora, a za Francesca Valianiego wszedł na boisko Gabriele Gori, co miało wzmocnić drużynę AS Livorno. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bertranda Barayego na Cherifa Karamoka. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Matija Boben
29′ Daniel Cappelletti
Matteo Di Gennaro
Pietro Ceccaroni
Andrea Gasbarro72′
Nicolò Cherubin
Lorenzo Gonnelli
90′ Bertrand Yves Baraye
Davide Agazzi
Nico Pulzetti
Andrea Luci74′
 66′ 72′ Davide Mazzocco
Francesco Valiani81′
Riccardo Serena
Niccolò Giannetti  32′
58′ Luca Moro
Filip Raiczević
68′ Alessandro Capello
Antonio Porcino72′
58′ Luca Clemenza
Nicolo Fazzi
David Lordkipanidze
Tomasz Kupisz
68′ Davide Marcandella
Abrahim Mohamed Soumaoro74′
Andrea Salvatore Cocco
Alessio Canessa
90′ Cherif Karamoko
Nicolao Manuel Dumitru Cardoso

Gabriele Gori81′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Calcio Padova przyznał dwie żółte.