Liga włoska - 38. kolejka Lega Pro 1: SSD Potenza Calcio - US Vibonese Calcio 1-0 (1-0)

5 maja na Stadio Comunale Alfredo Viviani odbyło się starcie 38. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami Potenza Calcio i US Vibonese. Mecz zakończył się zwycięstwem Potenza Calcio 1-0. Spotkanie obejrzało 3 458 widzów.

38. kolejka Włochy - Serie C
2019-05-05 18:30 | Stadion: Stadio Comunale Alfredo Viviani | Widzów: 3458 | Arbiter: M. Giordano
SSD Potenza Calcio
US Vibonese Calcio
1
0
A. Bacio Terracino 45'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół US Vibonese wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

W 33. minucie Leonardo Taurino został zmieniony przez Biagia Filogama.

Tuż przed końcem pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Antonio Bacio dla zespołu Potenza Calcio. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Potenza Calcio.

Na drugą połowę jedenastka US Vibonese wyszła w zmienionym składzie, za Edoarda Rezziego wszedł Michele Raso. Na murawie, jak to często zdarzało się US Vibonese w tym sezonie, pojawił się Gabriele Franchino, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 60. minucie Pietra Ciottiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

A trener Potenza Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marca Piccinniego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Antonio Matera. Od 70 minuty boisko opuścili piłkarze Potenza Calcio: Jacopo Murano, Leandro Guaita, Manuel Ricci, Antonio Bacio, na ich miejsce weszli: Facundo Lescano, Sebastiano Longo, Vincenzo Di Somma, Luca Di Modugno. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ezequiela Melilla, Alessia Donnarummy zajęli: Buonocore, D'Agostino. W drugiej połowie nie padły gole.

Fabio Tito
 45′ 90′ Antonio Bacio Terracino
Alessio Donnarumma85′
Mario Coppola
Ezequiel Alejandro Melillo85′
79′ Leandro Guaita
Edoardo Rezzi46′
70′ Antonio Matera
Jacopo Scaccabarozzi
90′ Manuel Ricci
Sergio Nicolás Bubas
70′ Jacopo Murano
Leonardo Taurino33′
Sebastian Breza
Riccardo Mengoni
Riccardo Mazzoleni
Raffaele Buonocore85′
90′ Luca Di Modugno
Vincenzo Camilleri
90′ Vincenzo Di Somma
Riccardo Collodel
70′ Marco Piccinni
Matteo D'Agostino85′
Giuseppe Genchi
Kenneth Obodo
70′ Facundo Lescano
Michele Raso46′
79′ Sebastiano Longo
Diego Allegretti

Biagio Filogamo33′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Potenza Calcio, a piłkarzom gości wręczył jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.

Już w najbliższą niedzielę zespół Potenza Calcio będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie Rende Calcio 1968.