Liga włoska - 38. kolejka Lega Pro 1: SS Juve Stabia - Virtus Francavilla 1-2 (1-2)

W spotkaniu 38. kolejki włoskiej Lega Pro 1, które rozegrane zostało 5 maja, drużyna SS Juve Stabia przegrała z Virtusem Francavilla 1-2 (1-2). Mecz na Stadio Comunale Romeo Menti w Castellammare di Stabii obejrzało 6 000 widzów.

38. kolejka Włochy - Serie C
2019-05-05 18:30 | Stadion: Stadio Comunale Romeo Menti | Widzów: 6000 | Arbiter: D. Moriconi
S. Pino 16'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka SS Juve Stabia wygrała dwa razy, zremisowała cztery, nie przegrywając żadnego spotkania.

W pierwszych minutach meczu piłkarze Virtusu Francavilla nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie bramkę zdobył Francesco Puntoriere.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Virtusu Francavilla, zdobywając kolejną bramkę. Po kwadransie gry wynik na 0-2 podwyższył Stefano Pino. W 20. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Luigi Viola.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Drugą połowę zespół SS Juve Stabia rozpoczął w zmienionym składzie, za Lukę Dumancic wszedł Adriano Sartorio. Kibice SS Juve Stabia nie mogli już doczekać się wprowadzenia Fabia Castellana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Luigi Viola.

W 62. minucie Bruno Vicente zastąpił Salvatore Elię. W 72. minucie Francesco Puntoriere został zmieniony przez Davide Cavalierego, co miało wzmocnić zespół Virtusu Francavilla. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucę Germoni na Giacoma Ferrazza. Po chwili trener Virtusu Francavilla postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Manuela Sarao wszedł Alessandro Albertini, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie.

Jedenastce SS Juve Stabia zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Virtusu Francavilla.

Thomas Saloni
46′ Luka Dumancic
Alessandro Caporale
82′ Luca Germoni
Federico Mastropietro
62′ Bruno Leonardo Vicente
Giovanni Tchetchoua88′
 20′ (k.) 46′ Luigi Viola
Federico Zenuni
Ismet Sinani
Francesco Puntoriere  14′ 72′
Giuseppe Torromino
Manuel Sarao82′
88′ Matteo Esposito
Francesco De Luca
82′ Giacomo Ferrazzo
Alex Sirri
46′ Fabio Castellano
Antonio Miccoli88′
Alessandro Mastalli
Gianmarco Monaco82′
46′ Adriano Sartorio Mezavilla
Davide Cavaliere72′
Badr Eddin El Ouazni
Anthony Partipilo
62′ Salvatore Elia

Fabrizio Melara

Daniele Paponi

Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Virtusu Francavilla pokazał trzy.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Virtusu Francavilla będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Casertana FC.