Reklama

Reklama

Liga włoska - 38. kolejka Lega Pro 1: Pistoiese 1921 - US Arezzo 0-3 (0-1)

4 maja na Stadio Marcello Melani w Pistoi odbył się pojedynek 38. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami Pistoiese 1921 i US Arezzo. Starcie zakończyło się zwycięstwem US Arezzo 3-0. Na stadionie stawiło się 915 widzów.

4 maja  na Stadio Marcello Melani w Pistoi odbył się pojedynek  38. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami Pistoiese 1921  i US Arezzo. Starcie zakończyło się zwycięstwem US Arezzo 3-0. Na stadionie stawiło się 915 widzów.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 meczów jedenastka Pistoiese 1921 wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Diego Borghini.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny US Arezzo.

Drugą połowę jedenastka Pistoiese 1921 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Leonarda Terigiego wszedł Andres Llamas.

Reklama

Trzeba było trochę poczekać, aby Matteo Brunori wywołał eksplozję radości wśród kibiców US Arezzo, zdobywając kolejną bramkę w 46. minucie starcia. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Trener Pistoiese 1921 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Leandra Vitiello. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Antonino Tartaglione. W 58. minucie w jedenastce Pistoiese 1921 doszło do zmiany. Riccardo Forte wszedł za Paola Regolego. W tej samej minucie za Alessandra Piu wszedł Iacopo Fanucchi.

Po chwili trener US Arezzo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Mattia Rolando, a murawę opuścił Aniello Cutolo. Mattia Rolando nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Arezzo w 69. minucie spotkania, gdy Mattia Rolando strzelił trzeciego gola. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół Pistoiese 1921 w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL