Liga włoska - 38. kolejka Lega Pro 1: Paganese 1926 - Viterbese Castrense 1-0 (0-0)

5 maja na Stadio Marcello Torre w Paganiem odbyło się spotkanie 38. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami Paganese 1926 i Viterbese Castrense. Starcie zakończyło się zwycięstwem Paganese 1926 1-0. Na stadionie stawiło się 300 widzów.

38. kolejka Włochy - Serie C
2019-05-05 18:30 | Stadion: Stadio Marcello Torre | Widzów: 300 | Arbiter: M. Ricci
Paganese Calcio 1926
ADC Viterbese Castrense
1
0
G. Parigi 60'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Viterbese Castrense wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na murawie, jak to często zdarzało się Paganese 1926 w tym sezonie, pojawił się Giovanni Della Corte, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Matteo Perriego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Drugą połowę zespół Viterbese Castrense rozpoczął w zmienionym składzie, za Gabriele Canestrellego wszedł Emanuele Menghi.

Jedyną bramkę meczu zdobył Giacomo Parigi dla drużyny Paganese 1926. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 61. minucie Riccardo Capparella został zastąpiony przez Federica Variego. Niestety w 88. minucie meczu Francesco Forte bramkarz Viterbese Castrense z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Lucę Bertolliniego - rezerwowego bramkarza jedenastki.

Francesco Forte88′
46′ Matteo Perri
Andrea Coda78′
Luca Piana
Cristian Del Prete
Mariano Stendardo
Alessio Milillo
81′ Giorgio Capece
Ludovico Ricci
Giuseppe Fornito
Luca Sparandeo
Danilo Gaeta
Gabriele Canestrelli46′
85′ Gaetano Navas
Riccardo Capparella61′
Christian Cesaretti
Fausto Coppola
 60′ 81′ Giacomo Parigi
Salvatore Molinaro
64′ Francesco Scarpa
Michele Rinaldi
46′ Giovanni Della Corte
Simone Sini78′
Ismaila Diop
Samuele Damiani
85′ Matteo Gifford
Emanuele Menghi46′
Marco Schiavino
Mario Pacilli
64′ Matteo Della Morte
Radoslav Tsonev
Alessandro Gori
Jari Vandeputte
81′ Federico Nacci
Davide Luppi
81′ Thomas Alberti
Alessandro Polidori

Federico Vari61′

Zawodnicy Paganese 1926 obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół Paganese 1926 w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.