Liga włoska - 38. kolejka Lega Pro 1: Monopoli Calcio 1966 - US Siracusa 4-1 (4-0)

W meczu 38. kolejki włoskiej Lega Pro 1, który rozegrany został 5 maja, jedenastka SS Monopoli wygrała z US Siracusa 4-1 (4-0). Mecz na Stadio Vito Simone Veneziani obejrzało 1 055 widzów.

38. kolejka Włochy - Serie C
2019-05-05 18:30 | Stadion: Stadio Vito Simone Veneziani | Widzów: 1055 | Arbiter: D. Curti
E. Catania 75'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna US Siracusa wygrała dwa razy, zremisowała pięć, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już na początku meczu to piłkarze SS Monopoli otworzyli wynik. W drugiej minucie bramkę zdobył Lorenzo Paolucci.

Jedenastka US Siracusa ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W czwartej minucie po rozpoczęciu wynik na 2-0 podwyższył Doudou Mangni. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 18. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Lorenzo Paolucci z SS Monopoli.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Daniele Donnarumma.

Trener US Siracusa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Facundo Ott, a murawę opuścił Vincenzo Mustacciolo. Na drugą połowę zespół US Siracusa wyszedł w zmienionym składzie, za Simone Guerciego wszedł Simone Russini.

W 69. minucie Luca Cognigni został zmieniony przez Emanuele Catanię.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 75. minucie gola pocieszenia strzelił Emanuele Catania. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-1.

US Siracusa
54′ Marco Pissardo
Riccardo D'Alessandro
46′ Ciro De Franco
Francesco Bertolo
Michele Ferrara
Stefano Boncaldo69′
Riccardo Gatti
Pasquale Di Sabatino
 40′ Daniele Donnarumma
Emanuele Lombardo
Vittorio Fabris
Simone Guerci46′
 2′, 18′ 46′ Lorenzo Paolucci
Vincenzo Mustacciolo46′
Federico Matías Scoppa
Marco Palermo
Dimitris Sounas
Luca Cognigni69′
63′ Federico Gerardi
Talla Souare75′
 4′ 46′ Doudou Mangni
Federico Nahuel Vázquez
54′ Lorenzo Crisanto
Diamante Crispino
Mattia Guido
Luca Bruno
Alessandro Bastrini
Mariano Fernando Del Col
46′ Daniele Cavallari
Facundo Gustavo Ott Vale46′
46′ Matteo Montinaro
Rodrigo Tuninetti
Arensi Rota
Emanuele Catania69′  75′
46′ Christian Mariano
Simone Russini46′
63′ Francesco Paolo Salvemini

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom SS Monopoli pokazał jedną żółtą.

Drużyna SS Monopoli nie skorzystała ze zmian.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.

12 maja drużyna SS Monopoli będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Reggio Kalabrii. Jej przeciwnikiem będzie Urbs Sportiva Reggina 1914.