Liga włoska - 38. kolejka Lega Pro 1: Calcio Catania - FC Rieti 1-1 (1-1)

5 maja na Stadio Angelo Massimino odbyło się starcie 38. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami Cataniej i FC Rieti. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 7 965 widzów.

38. kolejka Włochy - Serie C
2019-05-05 18:30 | Stadion: Stadio Angelo Massimino | Widzów: 7965 | Arbiter: F. Carrione
Calcio Catania
FC Rieti
1
1
F. Lodi 22'
I. Cernigoi 31'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Cataniej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cataniej w 22. minucie spotkania, gdy Francesco Lodi strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już jedenaste trafienie tego piłkarza w sezonie.

Zawodnicy gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 31. minucie Iacopo Cernigoi wyrównał wynik meczu z karnego.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Trener Cataniej wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Frana Brodicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Giovanni Marchese. W 53. minucie Davis Curiale został zmieniony przez Alessandra Marottę.

Filippo Delli Carri46′
70′ Kalifa Manneh
Simone Mattia
53′ Giovanni Marchese
Stefano Scardala46′
70′ Marco Biagianti
Gianluca Carpani
62′ Cristian Llama
Vincenzo Garofalo
 22′ (k.) Francesco Lodi
Alessandro Marchi
Vincenzo Sarno
Iacopo Cernigoi  31′ (k.) 66′
53′ Davis Curiale
Vincenzo Tommasone46′
Lorenzo Bardini
Davide Costa
Dragan Lovrić
Xavier Catarino Venâncio
62′ Lorenzo Valeau
Nicolo Gigli46′
70′ Rosario Bucolo
Gianluca Gualtieri81′
Giuseppe Carriero
Tiziano Tiraferri
53′ Fran Brodić
Andrea Zanchi46′
70′ Matteo Di Piazza
Matteo Cericola
Gian Marco Distefano
Andrea Corinti
Michael Liguori
Roberto Criscuolo
53′ Alessandro Marotta
Fabio Maistro46′
Adis Mujkic
Giuseppe Palma
Emanuele Pecorino
Sebastiano Svidercoschi66′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka FC Rieti nie skorzystała ze zmian.