Liga włoska - 38. kolejka Lega Pro 1: AS Gubbio 1910 - USD Virtusvecomp Verona 1-0 (1-0)

5 maja na Stadio Pietro Barbetti odbył się mecz 38. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami AS Gubbio i USD Verona. Pojedynek zakończył się zwycięstwem AS Gubbio 1-0. Na stadionie stawiło się 682 widzów.

38. kolejka Włochy - Serie C
2019-05-05 15:00 | Stadion: Stadio Pietro Barbetti | Widzów: 682 | Arbiter: L. Carella
AS Gubbio 1910
USD Virtusvecomp Verona
1
0
D. Casiraghi 45'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny USD Verona.

Pod koniec pierwszej połowy jedyną bramkę z karnego zdobył Daniele Casiraghi dla jedenastki AS Gubbio. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AS Gubbio.

Drugą połowę drużyna USD Verona rozpoczęła w zmienionym składzie, za Paola Grbaca wszedł Francesco Grandolfo. Trener USD Verona postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Alberta Rubba i na pole gry wprowadził napastnika Lucę Manarina, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Chwilę później trener AS Gubbio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Massima Contiego. Na boisko wszedł Luca Ricci, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie za Matteo Chinellata wszedł Vincenzo Plescia. W drugiej połowie nie padły gole.

Ciro Oreste Sirignano
78′ Daniele Pedrelli
Stefano Casarotto
Niccolò Tofanari
Daniele Giorico
 45′ (k.) Daniele Casiraghi
Luca Lavagnoli67′
65′ Massimo Conti
Alberto Rubbo62′
Guido Davì
Vincenzo Ferrara
65′ Matteo Chinellato
Paolo Grbac46′
Elio De Silvestro
Angelo Raffaele Nolè
Nicholas Battaiola
Sibi Sheikh
78′ Alessio Lo Porto
Nicola Danieli
65′ Luca Ricci
Edoardo Merci
Ignazio Battista
Giulio Fasolo
Alessio Campagnacci
Massimo Goh N'cede90′
65′ Vincenzo Plescia
Francesco Grandolfo46′
Camillo Tavernelli
Luca Manarin62′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka USD Verona w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.