Liga włoska - 38. kolejka Lega Pro 1: Alma Juventus - US Triestina 1-0 (0-0)

W pojedynku 38. kolejki włoskiej Lega Pro 1, który rozegrany został 5 maja, drużyna Almy Juventus zwyciężyła z US Triestina 1-0 (0-0). Mecz na Stadio Raffaele Mancini w Fano obejrzało 886 widzów.

38. kolejka Włochy - Serie C
2019-05-05 15:00 | Stadion: Stadio Raffaele Mancini | Widzów: 886 | Arbiter: D. Miele
Alma Juventus Fano 1906
US Triestina Calcio
1
0
F. Morselli 68'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Almy Juventus wygrał aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na murawie, jak to często zdarzało się US Triestina w tym sezonie, pojawił się Lorenzo Libutti, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Thomasa Bolisa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. A kibice Almy Juventus nie mogli już doczekać się wprowadzenia Fabia Morsellego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Matteo Liviero. Posunięcie trenera było słuszne. Fabia Morsellego strzelił zwycięskiego gola w 68. minucie spotkania.

W 67. minucie Davide Bariti został zmieniony przez Emiliana Pedrazziniego. W tej samej minucie w drużynie US Triestina doszło do zmiany. Matteo Gubellini wszedł za Marca Beccara.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Almy Juventus w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Fabio Morselli.

Między 75. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Almy Juventus: Alberto Filippini, Simone Tascone, na ich miejsce weszli: Filippo Scardina, Ransford Selasi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Michele Messiny, Andrei Procaccia zajęli: Andrea Marzola, Stefano Venco.

Giovanni Formiconi
59′ Matteo Liviero
Thomas Bolis46′
80′ Simone Tascone
Demetrio Steffè
Jonathan Alexis Ferrante
Rocco Costantino
75′ Alberto Filippini
Emiliano Pedrazzini67′
80′ Ransford Selasi
Andrea Marzola82′
59′  68′ Fabio Morselli
Stefano Venco82′
75′ Filippo Maria Scardina
Pablo Mariano Granoche Louro

Matteo Gubellini67′

Arbiter nie ukarał piłkarzy US Triestina żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Zespół Almy Juventus w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.