Liga włoska - 38. kolejka Lega Pro 1: AC Feralpi Salo - Pordenone Calcio 2-2 (1-0)

5 maja na Stadio Lino Turina w Salò odbył się pojedynek 38. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami AC Feralpi i Pordenone Calcio. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 1 170 widzów.

38. kolejka Włochy - Serie C
2019-05-05 15:00 | Stadion: Stadio Lino Turina | Widzów: 1170 | Arbiter: M. Marotta
L. Candellone 66'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół AC Feralpi wygrał aż pięć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AC Feralpi w 15. minucie spotkania, gdy Fabio Scarsella zdobył pierwszą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego piłkarza w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AC Feralpi.

W 46. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Fabio Scarsella z AC Feralpi. W 54. minucie bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego Francesco Bombagi.

W 57. minucie za Sergia Contessę wszedł Davide Mordini. W tej samej minucie trener AC Feralpi postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Andrea Ferretti, a murawę opuścił Pasquale Maiorino. A trener Pordenone Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gianvita Misuracę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Matteo Rover. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę.

W 64. minucie w drużynie Pordenone Calcio doszło do zmiany. Leonardo Candellone wszedł za Roberta Zammariniego.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Pordenone Calcio przyniosły efekt bramkowy. W 66. minucie wynik ustalił Leonardo Candellone. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie.

Między 72. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Pordenone Calcio: Patrick Ciurria, Alessandro Vogliacco, Simone Magnaghi, na ich miejsce weszli: Davide Gavazzi, Alessandro Bassoli, Emanuele Berrettoni. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Paola Marchiego, Denisa Hergheligiu zajęli: Giorgio Altare, Mattia Marchi. W doliczonej trzeciej minucie starcia czerwoną kartkę obejrzał Simone Pesce, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Marco Meneghetti
57′ Sergio Contessa
Filippo Florio
Elia Legati
Gianluca Frabotta
72′ Paolo Marchi
Mirko Stefani
82′ Denis Hergheligiu
Alessandro Vogliacco84′
Luca Magnino
Francesco Bombagi  54′ (k.)
57′ Pasquale Maiorino
Filippo Damian
90′ Simone Pesce
Roberto Zammarini64′
 15′, 46′ Fabio Scarsella
Alessandro Bassoli84′
72′ Giorgio Altare
Marco Cotali
57′ Davide Mordini
Davide Gavazzi77′
Riccardo Tantardini
Gianvito Misuraca64′
Luca Guidetti
Emanuele Berrettoni84′
57′ Andrea Ferretti
Leonardo Candellone64′  66′
82′ Mattia Marchi
Domenico Germinale

Sędzia pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom AC Feralpi, natomiast zawodnikom gości wręczył jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.

Natomiast drużyna Pordenone Calcio w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.