Liga włoska - 37. kolejka Serie B: Foggia Calcio 1920 - Perugia Calcio 1-0 (0-0)

6 maja na Stadio Comunale Pino Zaccheria odbyło się spotkanie 37. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Foggia Calcio i Perugia Calcio. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Foggia Calcio 1-0. Starcie obejrzało 11 301 widzów.

37. kolejka Włochy - Serie B
2019-05-06 21:00 | Stadion: Stadio Comunale Pino Zaccheria | Widzów: 11301 | Arbiter: Di Paolo Aleandro
Foggia Calcio 1920
Perugia Calcio
1
0
L. Greco 75'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów drużyna Foggia Calcio wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 37. minucie za Marca Zambellego wszedł Giuseppe Loiacono.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Pietro Iemmello z zespołu gospodarzy. Była to 45. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna Perugia Calcio wyszła w zmienionym składzie, za Pasquale Mazzocchiego wszedł Nicola Falasco. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał żółtą kartkę Luce Vidowi z Perugia Calcio.

Trener Perugia Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kingsleya Michaela. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Vlad Dragomir. Trener Foggia Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Francesca Delego i na pole gry wprowadził napastnika Cristiana Galana, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 72. minucie w zespole Perugia Calcio doszło do zmiany. Filippo Sgarbi wszedł za Jawada El Yamiqa.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał żółtą kartką Filippa Sgarbiego, piłkarza gości.

Jedynego gola z karnego strzelił Leandro Greco dla drużyny Foggia Calcio. Bramka padła w tej samej minucie. W 77. minucie czerwoną kartkę obejrzał Denis Tonucci, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Foggia Calcio doszło do zmiany. Cristian Agnelli wszedł za Massimiliana Busellata.

Pasquale Mazzocchi46′
37′ Marco Zambelli
Aleandro Rosi
78′ Massimiliano Busellato
Christian Kouan Oulaï
67′ Francesco Deli
Marco Carraro
Alberto Gerbo
Vlad Mihai Dragomir65′
 75′ (k.) Leandro Greco
Valerio Verre
Fabio Mazzeo
Umar Sadiq Mesbah
45′ Pietro Iemmello
Michele Cremonesi
37′ Giuseppe Loiacono
Nicola Falasco46′
Pierre-Yves Ngawa
Gian Filippo Felicioli
77′ Denis Tonucci
Filippo Sgarbi72′ 74′
78′ Cristian Agnelli
Marcello Falzerano
Lucas Chiaretti Cossenzo
Kingsley Dogo Michael65′
Emanuele Cicerelli
Marco Moscati
67′ Cristian Galano
Filippo Ranocchia
Luca Matarese
Kwang-Song Han

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.