Liga włoska - 37. kolejka Serie B: Benevento Calcio - Calcio Padova Spa 3-3 (1-1)

5 maja na Stadio Ciro Vigorito odbyło się spotkanie 37. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Benevento Calcio i Calcio Padova. Mecz zakończył się remisem 3-3. Na stadionie zasiadło 9 738 widzów.

37. kolejka Włochy - Serie B
2019-05-05 15:00 | Stadion: Stadio Ciro Vigorito | Widzów: 9738 | Arbiter: L. Maggioni
Y. Baraye 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Benevento Calcio.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Calcio Padova otworzyli wynik. Tuż po gwizdku sędziego bramkę zdobył Nico Pulzetti. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Bertrand Baraye.

Drużyna Benevento Calcio otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Massimo Coda. To już dwudzieste trafienie tego piłkarza w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Lorenzo Crisetig.

Trener Calcio Padova wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alessandra Capella. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Lorenzo Lollo. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę. W 37. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Massima Voltę z Benevento Calcio, a w 43. minucie Federica Bonazzolego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Calcio Padova przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie Federico Bonazzoli dał prowadzenie swojej jedenastce. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Chwilę później trener Benevento Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Cristian Buonaiuto, a murawę opuścił Lorenzo Crisetig. W 70. minucie Roberto Insigne został zastąpiony przez Dejana Vokicza. W tej samej minucie w zespole Benevento Calcio doszło do zmiany. Andrés Tello wszedł za Filippa Bandinellego.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia kartkę otrzymał Daniel Cappelletti z Calcio Padova.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 80. minucie gola wyrównującego strzelił Luca Caldirola. Asystę przy bramce zanotował Benito Viola.

Niedługo później Bertrand Baraye wywołał eksplozję radości wśród kibiców Calcio Padova, strzelając kolejnego gola w drugiej minucie doliczonego czasu starcia pojedynku.

W czwartej minucie doliczonego czasu spotkania swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Massimo Coda z Benevento Calcio. Bramka padła po podaniu Cristiana Buonaiuta.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-3.

Stefano Minelli
 80′ Luca Caldirola
Siniša Anđelković
Gaetano Letizia
Daniel Cappelletti76′
37′ Massimo Volta
Nicolò Cherubin
70′ Filippo Bandinelli
Alessandro Longhi
59′ Lorenzo Crisetig
Bertrand Yves Baraye  90′
Benito Nicolas Viola
Nico Pulzetti  1′ 86′
 10′, 90′ Massimo Coda
Lorenzo Lollo26′
70′ Roberto Insigne
Luca Clemenza86′
70′ Andrés Felipe Tello Muñoz
Alessandro Capello26′
70′ Dejan Vokicz
Andrea Salvatore Cocco82′
59′ Cristian Buonaiuto
Luca Moro

Przewaga jedenastki Benevento Calcio w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.