Liga włoska - 37. kolejka Serie B: AS Livorno Calcio - Carpi FC 1909 1-0 (0-0)

5 maja na Stadio Armando Picchi odbył się mecz 37. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami AS Livorno i Carpi FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AS Livorno 1-0. Na stadionie zasiadło 6 198 widzów.

37. kolejka Włochy - Serie B
2019-05-05 15:00 | Stadion: Stadio Armando Picchi | Widzów: 6198 | Arbiter: E. Abbattista
AS Livorno Calcio
Carpi FC 1909
1
0
N. Giannetti 59'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Francescowi Valianiemu z drużyny gospodarzy. Była to 14. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Carpi FC: Fabriziowi Polemu w 48. i Antonowi Krešiciowi w 51. minucie. W 56. minucie Mattia Mustacchio został zmieniony przez Gabriele Rolanda.

Jedyną bramkę meczu zdobył Niccolo Giannetti dla jedenastki AS Livorno. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Filip Raicevic.

Chwilę później trener Carpi FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Fabio Concas, a murawę opuścił Tobias Pachonik. A trener AS Livorno wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Murila. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Niccolo Giannetti. W 72. minucie Enrico Pezzi został zmieniony przez Andreę Arrighiniego, co miało wzmocnić jedenastkę Carpi FC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davide Agazziego na Michele Roccę w 84. minucie oraz Alessandra Diamantiego na Gabriele Goriego w tej samej minucie.

Od 73. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom AS Livorno oraz dwie drużynie przeciwnej.

Fabrizio Poli48′
84′ Davide Agazzi
Alessio Sabbione73′
Andrea Luci
Mamadou Coulibaly
14′ Francesco Valiani
Giovanni Crociata90′
Filip Raiczević
Mattia Mustacchio56′
83′ 89′ Alessandro Diamanti
Karamoko Cissé
 59′ 66′ Niccolò Giannetti
Dario Šarić
84′ Michele Rocca
Mattia Vitale
Aniello Salzano
Reno Wilmots
Nicolao Manuel Dumitru Cardoso
Andrea Arrighini72′
89′ 90′ Gabriele Gori
Alessandro Romairone
66′ Murilo Otávio Mendes
Michele Vano

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.