Liga włoska - 37. kolejka Lega Pro 1: Virtus Francavilla - Bisceglie Calcio 2-1 (2-0)

28 kwietnia na Stadio Franco Fanuzzi w Brindisi odbył się pojedynek 37. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami Virtusu Francavilla i Bisceglie Calcio. Mecz zakończył się zwycięstwem Virtusu Francavilla 2-1. Na stadionie zasiadło 828 widzów.

37. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-28 15:00 | Stadion: Stadio Franco Fanuzzi | Widzów: 828 | Arbiter: R. Annaloro
V. Triarico Tateo 61'

Nagle piłkarze Virtusu Francavilla nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Alex Sirri.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Virtusu Francavilla w 45. minucie spotkania, gdy Anthony Partipilo strzelił z karnego drugiego gola. To już dziewiąte trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 60. minucie Luigi Cuppone zastąpił Francka Djoulou.

Zawodnicy Bisceglie Calcio odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 61. minucie gola kontaktowego strzelił Vittorio Triarico.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Bisceglie Calcio doszło do zmiany. Ivan Jovanović wszedł za Angela Scalzonego. W tej samej minucie trener Virtusu Francavilla postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Federica Mastropietra wszedł Andrea Pastore, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. Trener Bisceglie Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 90. minucie zmienił obrońcę Valeria Zigrossiego i na pole gry wprowadził napastnika Saveria Dellina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Jedenastce Bisceglie Calcio zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Virtusu Francavilla.

Toni Markić
 21′ 69′ Alex Sirri
Valerio Zigrossi90′
Andrea Tiritiello
Dario Giacomarro
Michael Ijemuan Folorunsho
Samuele Parlati
65′ Federico Mastropietro
Luigi Cuppone60′
85′ Gianmarco Monaco
Angelo Scalzone65′
 45′ (k.) Anthony Partipilo
Riccardo Mastrilli
65′ Andrea Pastore
Luzayadio Bangu
69′ Stefano Pino
Andrea Bottalico
Antonio Miccoli
Alessandro Camporeale
85′ Giovanni Tchetchoua