Liga włoska - 37. kolejka Lega Pro 1: Vicenza Calcio - Alma Juventus 2-0 (1-0)

W starciu 37. kolejki włoskiej Lega Pro 1, które rozegrane zostało 28 kwietnia, drużyna Vicenzy Calcio wygrała z Almą Juventus 2-0 (1-0). Mecz na Stadio Romeo Menti obejrzało 8 722 widzów.

37. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-28 18:30 | Stadion: Stadio Romeo Menti | Widzów: 8722 | Arbiter: M. Di Cairano
LR Vicenza Virtus
Alma Juventus Fano 1906
2
0
S. Giacomelli 34'
S. Guerra 49'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Vicenzy Calcio wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vicenzy Calcio w 34. minucie spotkania, gdy Stefano Giacomelli strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już dwunaste trafienie tego piłkarza w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Vicenzy Calcio.

Trener Vicenzy Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Andrea Bovo, a murawę opuścił Nicolò Bianchi.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 49. minucie wynik ustalił Simone Guerra.

W 56. minucie Matteo Liviero został zastąpiony przez Davide Vitturiniego. A trener Almy Juventus wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Valentina Cernaza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy. Murawę musiał opuścić Alberto Filippini. Między 80. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Vicenzy Calcio: Antonio Cinelli, Simone Guerra, na ich miejsce weszli: Davide Bianchi, Rachid Arma. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Simone Tasconego, Dramane Konatego zajęli: Ransford Selasi, Filippo Scardina.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Matteo Liviero56′
46′ Nicolò Bianchi
Antonio Magli
83′ Antonio Cinelli
Christian Nicolás Sosa De Luca
57′ Gianluca Laurenti
Andrea Lazzari
Alessio Curcio
Simone Tascone80′
 34′ (k.) 64′ Stefano Giacomelli
Jonathan Alexis Ferrante
 49′ 83′ Simone Guerra
Alberto Filippini65′
Mirko Albertazzi
Mattia Mariani
83′ Davide Bianchi
Carmine Setola
46′ Andrea Bovo
Davide Vitturini56′
57′ Simone Pontisso
Ransford Selasi80′
Alberto Tronco
Valentino Cernaz65′
64′ Leonardo Zarpellon
Fabio Morselli
83′ Rachid Arma
Filippo Maria Scardina80′
Ardit Gashi

Tommy Maistrello

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Vicenzy Calcio w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Almy Juventus rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie US Triestina Calcio. Tego samego dnia UC AlbinoLeffe będzie rywalem drużyny Vicenzy Calcio w meczu, który odbędzie się w Bergamo.