Liga włoska - 37. kolejka Lega Pro 1: USD Virtusvecomp Verona - UC AlbinoLeffe 1-2 (0-1)

28 kwietnia na Stadio Comunale Gavagnin-Nocini odbył się pojedynek 37. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami USD Verona i UC AlbionoLeffe. Starcie zakończyło się zwycięstwem UC AlbionoLeffe 2-1. Spotkanie obejrzało 811 widzów.

37. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-28 18:30 | Stadion: Stadio Comunale Gavagnin-Nocini | Widzów: 811 | Arbiter: G. Miele
A. Sbaffo 59'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny UC AlbionoLeffe.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników UC AlbionoLeffe w trzeciej minucie spotkania, gdy Giuseppe Sibilli strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny UC AlbionoLeffe.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy UC AlbionoLeffe w 59. minucie spotkania, gdy Alessandro Sbaffo zdobył z karnego drugą bramkę. W 62. minucie Gianni Manfrin został zmieniony przez Nicolę Lanciniego.

W tej samej minucie trener USD Verona postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Francesco Grandolfo, a murawę opuścił Ciro Sirignano.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 73. minucie wynik ustalił Domenico Danti. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Na murawie, jak to często zdarzało się UC AlbionoLeffe w tym sezonie, pojawił się Luca Ruffini, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 84. minucie Francesca Gellego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie w jedenastce USD Verona doszło do zmiany. Luca Manarin wszedł za Stefana Casarotta. Drużynie USD Verona zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu UC AlbionoLeffe.

Simone Cortinovis
62′ Gianni Manfrin
Fabio Gavazzi
Jacopo Rossi
Davide Mondonico
62′ Ciro Oreste Sirignano
Ruggero Riva
84′ Stefano Casarotto
Juri Gonzi
 73′ Domenico Danti
Achille Coser
62′ Nicola Lancini
Alessandro Galeandro
62′ Francesco Grandolfo
Nicola Travellini
84′ Luca Manarin

Angelo Raffaele Nolè

Zawodnicy USD Verona otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast drużyna UC AlbionoLeffe w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.

Już w najbliższą niedzielę zespół UC AlbionoLeffe zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie LR Vicenza Virtus. Tego samego dnia AS Gubbio 1910 będzie gościć zespół USD Verona.