Liga włoska - 37. kolejka Lega Pro 1: USD Cavese 1919 - Calcio Catania 2-2 (0-1)

W starciu 37. kolejki włoskiej Lega Pro 1, które rozegrane zostało 28 kwietnia, zespół USD Cavese zremisował z Catanią 2-2 (0-1). Mecz na Stadio Comunale Simonetta Lamberti w Cavie de' Tirrenim obejrzało 2 341 widzów.

37. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-28 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Simonetta Lamberti | Widzów: 2341 | Arbiter: M. Gualtieri
V. Sarno 50'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Cataniej.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Rosario Bucolo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cataniej.

Na drugą połowę zespół USD Cavese wyszedł w zmienionym składzie, za Francesca Brunona wszedł Ruben Palomeque. Także jedenastka Cataniej wyszła w zmienionym składzie, za Cristiana Llamę wszedł Alessandro Marotta.

Trzeba było trochę poczekać, aby Vincenzo Sarno wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cataniej, strzelając kolejnego gola w 50. minucie meczu. W 63. minucie Francesco Lodi zastąpił Giuseppe Carriera.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie USD Cavese doszło do zmiany. Marco Ferrara wszedł za Lorenza Filippiniego. W tej samej minucie trener USD Cavese postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Christian Nunziante, a murawę opuścił Giorgio Tumbarello. W tej samej minucie w zespole USD Cavese doszło do zmiany. Andrea Magrassi wszedł za Giuseppe Fellę.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 70. minucie gola kontaktowego strzelił Andrea Magrassi.

W 76. minucie w drużynie Cataniej doszło do zmiany. Giuseppe Rizzo wszedł za Matteo Di Piazzę. Na murawie, jak to często zdarzało się Cataniej w tym sezonie, pojawił się Kalifa Manneh, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 85. minucie Vincenza Sarna. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w jedenastce USD Cavese doszło do zmiany. Claudio De Rosa wszedł za Francesca Favasulego. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił z rzutu karnego Claudio De Rosa. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Ramzi Aya
46′ Francesco Bruno
Luca Calapai
66′ Lorenzo Filippini
Andrea Esposito
87′ Francesco Favasuli
Cristian Llama46′
66′ Giorgio Tumbarello
Francesco Lodi63′
66′ Giuseppe Fella
Vincenzo Sarno  50′ 85′
Marco Rosafio
Matteo Di Piazza76′
Luca Bisogno
Lorenzo Bardini
66′ Marco Ferrara
Dragan Lovrić
46′ Rubén Palomeque Juárez
Giuseppe Rizzo76′
87′  90′ (k.) Claudio De Rosa
Davis Curiale
Gaetano Logoluso
Michael Liguori
66′ Christian Nunziante
Alessandro Marotta46′
Mario Pugliese
Emanuele Pecorino
Kayro Flores Heatley

66′  70′ Andrea Magrassi

Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.

Natomiast jedenastka Cataniej w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

5 maja zespół Cataniej zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie FC Rieti. Tego samego dnia AS Bisceglie 1913 Don Uva APD będzie gościć zespół USD Cavese.